Sušičky potravín pre kvalitné spracovanie sezónneho ovocia.Sušičky potravín pre kvalitné spracovanie sezónneho ovocia.
20.11.2022 | Redakcia

Sušičky potravín pre kvalitné spracovanie sezónneho ovocia.

Sušenie je najstarší spôsob uchovávania potravín. Nahraďte klasické zdĺhavé sušenie na slnku rýchlejším sušením v sušičkách. Objavte svet sušenia húb, ovocia, zeleniny, byliniek a ďalších potravín. Majte celý rok po ruke zdravé maškrty bez chémie. Zachovajte v nich potrebnú vlákninu, stopové prvky, vitamíny a minerály.

Výhodou sušenia je menší objem vysušených potravín. Pri správnom uskladnení nepodliehajú skaze. Nevyžadujú dodatočnú energiu na dlhodobé uskladnenie. Počítajte so spotrebou len 0,1 až 0,5 kWh na jedno sušenie.

Ovocie a zeleninu sušte naraz. Bylinky kvôli aróme sušte samostatne. Sušenie môže podľa obsahu tekutín v potravine trvať od 4 do 54 hodín. Usušené potraviny skladujte najlepšie vo vzduchotesných obaloch bez prístupu vlhkosti. Spoľahlivo vydržia chutné 1 až 2 roky. Vaša investícia do sušenia bude mať rýchlu návratnosť.

Vyberte si sušičky s nižšou hlučnosťou.

Nezabudnite umiestniť sušičku vždy na bezpečné, dobre vetrané miesto.Okrúhle sušičky

Okrúhle sušičky

Sušičky s prevažne okrúhlym dizajnom sú typické možnosťou pridávania, či odoberania plátov na sušenie potravín. Pridávajte jednotlivé sitá do poschodí podľa potreby.

Nastavte regulátorom teploty intenzitu sušenia pre jednotlivé druhy potravín. Umiestnenie motora a ohrevu v dolnej časti vyžaduje sitá  manuálne  prehadzovať zdola nahor. Kvalitné sušičky obsahujú zadný ventilátor pre rovnomerné sušenie celého vnútorného objemu prístroja.

Vyberte sušičku s počtom 5, 14, či viac plátov. Všímajte si tiež materiál a pevnosť sušiacich sít. Budete s nimi najčastejšie manipulovať a môžu sa poškodiť. Pevný plast vydrží dlhšie aj pri horšom zaobchádzaní.

Otočné pláty napomáhajú lepšej cirkulácii vzduchu.

 • možnosť pridávania / odoberania plátov na sušenie
 • možnosť dokupovania ďalších plátov
 • úspora energie pri použití menšieho počtu plátov
 • nižšia obstarávacia cena
 • plastové vyhotovenie
 • menej pevné
 • potreba vertikálne premiestňovať pláty počas sušenia

Vákuovačky pre dlhšie uchovanie čerstvých potravín.


Dózy na potravinyŠkrabkySušičky ovociaKuchynské nože

Hranaté policové sušičky

Hranaté policové sušičky

Hranaté policové sušičky sú typické uložením motora na boku. Konštrukcia pre rovnomerné sušenie na všetkých plátoch nevyžaduje ich dodatočné prehadzovanie. Policové pláty zjednodušujú manipuláciu pri sušení.

Ovládajte moderné sušičky cez dotykový displej. Majte vždy aktuálnu informáciu o dobe sušenia, nastavenej teplote, či aktuálnej teplote v sušičke. Nastavte teplotu a načasujte dobu sušenia. Využite prednastavené programy  sušenia.

RAW program s teplotou sušenia do 42°C suší potraviny najšetrnejšie. Zachovajte čo najviac živín a  vysoký obsah vitamínov.

Kvalitné vyhotovenie z nerezu predlžuje životnosť prístrojov. Všímajte si originálne príslušenstvo.

Teflónová podložka bude ideálna na sušenie potravín bez ich prilepenia ku plátu. 

Bylinkové sitá s hustejším sieťovaním sú vhodné pre sušenie byliniek.

Plánujete sušiť ovocie s vysokým obsahom tekutín? Zabezpečte si odkvapkávacie pláty. Zachytia prebytočnú šťavu a ľahko sa čistia.

Množstvo potravín a čas ich sušenia je daný výkonom sušičky. Platí, že čím je objem potravín vyšší a príkon nižší, tým dlhší čas potrebujete na usušenie.

 • rovnomerné sušenie na všetkých platoch
 • možnosť meniť výšku medzi policami
 • komfortnejšia obsluha
 • viac funkcií a programov sušenia
 • väčšie rozmery
 • výkonnejšie sušenie pre väčší objem potravín
 • možnosť vyhotovenia v nereze
 • vyššie obstarávacie náklady
 • väčšie rozmery
 • vyššia váha, aj nad 10 kg
 • náročnejšie na uskladnenie

Ako ušetriť zmenou stravovacích návykov?


VakuovačkySušičky na potraviny

Prečítajte si aj

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie.

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie.

Objavte spoľahlivého spoločníka pre vaše denné, či príležitostné varenie a pečenie.Staňte sa kreatívnymi šéfkuchármi. Pripravte jedlá z celého sveta.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času.

Zvládnite prípravu svojich obľúbených pokrmov za zlomok času. Zdravé varenie v pare pod vyšším tlakom výrazne skracuje čas prípravy a tým šetrí energiu.

Úsporné televízory pre každého po celý rok.

Úsporné televízory pre každého po celý rok.

Moderné televízne prijímače sú inteligentné, úsporné SMART zariadenia do každej domácnosti. Bohaté funkcie, ultra plochý nadčasový dizajn, vynikajúci obraz a zvuk ich predurčujú na každodenné využívanie.

Jogurtovače - pomocníci pre podporu prirodzenej imunity.

Jogurtovače - pomocníci pre podporu prirodzenej imunity.

Pripravte si chutné probiotické jogurty v domácich podmienkach s kvalitným čerstvým, či sušeným ovocím. Získajte dostatočnú imunitu vďaka dobrým baktériám, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie črevnej mikroflóry.

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia.

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia.

Para zjemňuje a narovnáva vlákna v textile, čím vyrovnáva pokrčené odevy aj záhyby. Súčasne textílie účinne dezinfikuje.

Ako si vybrať najlepšiu kávu?

Ako si vybrať najlepšiu kávu?

Káva patrí k najstarším a najobľúbenejším povzbudzujúcim nápojom. Je lahodným dôvodom na stretnutia s priateľmi, na príjemný relax, aj odpočinok.

Domáce udiarne pre prirodzenú konzerváciu a plnú chuť údenín.

Domáce udiarne pre prirodzenú konzerváciu a plnú chuť údenín.

Údenie je popri sušení najstaršou formou konzervácie potravín. Obľúbené zabíjačky a spracovanie mäsa je vynikajúcou príležitosťou na stretnutie celej rodiny a priateľov.

Čistenie okien - efektívne a moderne.

Čistenie okien - efektívne a moderne.

Čistenie okien, zrkadiel, sprchovacích kútov, či rôznych hladkých lesklých povrchov v domácnosti býva často nočnou morou.Urobte to ale efektívne a moderne.

Relaxujte pri zimných športoch.

Relaxujte pri zimných športoch.

Slovensko je krásna hornatá krajina s množstvom dobre vybavených zimných stredísk. Ponúkajú skvelé prostredie pre relax a šport s výbornými snehovými podmienkami.

Ako si správne vybrať varnú dosku?

Ako si správne vybrať varnú dosku?

Vybavte svoju modernú domácnosť sklokeramickou varnou doskou, či bezpečnou indukčnou varnou doskou. Vyskúšajte inovatívne, zábavné, nenáročné varenie a množstvo šikovných funkcií.

Obchodné stretnutie – návrhy na štylizácie

Obchodné stretnutie – návrhy na štylizácie

Pred Vami obchodné stretnutie a Vy neviete čo na seba? Žiadny problém: nižšie uvádzame zaujímavé nápady na pánske a dámske štylizácie, ktoré budú fungovať rovnako pri extrémne oficiálnych stretnutiach, ako aj pri stretnutiach trochu voľnejšieho charakteru.

Ako ošetriť auto pred zimou?

Ako ošetriť auto pred zimou?

A nezabudnite! Ešte náročnejšia časť roka sa blíži! Studené zimné podmienky preveria údržbu a vzhľad vášho spoločníka na cestách.