Sušičky potravín pre kvalitné spracovanie sezónneho ovocia
20.11.2022 | Redakcia

Sušičky potravín pre kvalitné spracovanie sezónneho ovocia

Sušenie je najstarší spôsob uchovávania potravín. Nahraďte klasické zdĺhavé sušenie na slnku rýchlejším sušením v sušičkách. Objavte svet sušenia húb, ovocia, zeleniny, byliniek a ďalších potravín. Majte celý rok po ruke zdravé maškrty bez chémie. Zachovajte v nich potrebnú vlákninu, stopové prvky, vitamíny a minerály.

Výhodou sušenia je menší objem vysušených potravín. Pri správnom uskladnení nepodliehajú skaze. Nevyžadujú dodatočnú energiu na dlhodobé uskladnenie. Počítajte so spotrebou len 0,1 až 0,5 kWh na jedno sušenie.

Ovocie a zeleninu sušte naraz. Bylinky kvôli aróme sušte samostatne. Sušenie môže podľa obsahu tekutín v potravine trvať od 4 do 54 hodín. Usušené potraviny skladujte najlepšie vo vzduchotesných obaloch bez prístupu vlhkosti. Spoľahlivo vydržia chutné 1 až 2 roky. Vaša investícia do sušenia bude mať rýchlu návratnosť.

Vyberte si sušičky s nižšou hlučnosťou.

Nezabudnite umiestniť sušičku vždy na bezpečné, dobre vetrané miesto.Okrúhle sušičky

Okrúhle sušičky

Sušičky s prevažne okrúhlym dizajnom sú typické možnosťou pridávania, či odoberania plátov na sušenie potravín. Pridávajte jednotlivé sitá do poschodí podľa potreby.

Nastavte regulátorom teploty intenzitu sušenia pre jednotlivé druhy potravín. Umiestnenie motora a ohrevu v dolnej časti vyžaduje sitá  manuálne  prehadzovať zdola nahor. Kvalitné sušičky obsahujú zadný ventilátor pre rovnomerné sušenie celého vnútorného objemu prístroja.

Vyberte sušičku s počtom 5, 14, či viac plátov. Všímajte si tiež materiál a pevnosť sušiacich sít. Budete s nimi najčastejšie manipulovať a môžu sa poškodiť. Pevný plast vydrží dlhšie aj pri horšom zaobchádzaní.

Otočné pláty napomáhajú lepšej cirkulácii vzduchu.

 • možnosť pridávania / odoberania plátov na sušenie
 • možnosť dokupovania ďalších plátov
 • úspora energie pri použití menšieho počtu plátov
 • nižšia obstarávacia cena
 • plastové vyhotovenie
 • menej pevné
 • potreba vertikálne premiestňovať pláty počas sušenia

Vákuovačky pre dlhšie uchovanie čerstvých potravín


Dózy na potravinyŠkrabkySušičky ovociaKuchynské nože

Hranaté policové sušičky

Hranaté policové sušičky

Hranaté policové sušičky sú typické uložením motora na boku. Konštrukcia pre rovnomerné sušenie na všetkých plátoch nevyžaduje ich dodatočné prehadzovanie. Policové pláty zjednodušujú manipuláciu pri sušení.

Ovládajte moderné sušičky cez dotykový displej. Majte vždy aktuálnu informáciu o dobe sušenia, nastavenej teplote, či aktuálnej teplote v sušičke. Nastavte teplotu a načasujte dobu sušenia. Využite prednastavené programy  sušenia.

RAW program s teplotou sušenia do 42°C suší potraviny najšetrnejšie. Zachovajte čo najviac živín a  vysoký obsah vitamínov.

Kvalitné vyhotovenie z nerezu predlžuje životnosť prístrojov. Všímajte si originálne príslušenstvo.

Teflónová podložka bude ideálna na sušenie potravín bez ich prilepenia ku plátu. 

Bylinkové sitá s hustejším sieťovaním sú vhodné pre sušenie byliniek.

Plánujete sušiť ovocie s vysokým obsahom tekutín? Zabezpečte si odkvapkávacie pláty. Zachytia prebytočnú šťavu a ľahko sa čistia.

Množstvo potravín a čas ich sušenia je daný výkonom sušičky. Platí, že čím je objem potravín vyšší a príkon nižší, tým dlhší čas potrebujete na usušenie.

 • rovnomerné sušenie na všetkých platoch
 • možnosť meniť výšku medzi policami
 • komfortnejšia obsluha
 • viac funkcií a programov sušenia
 • väčšie rozmery
 • výkonnejšie sušenie pre väčší objem potravín
 • možnosť vyhotovenia v nereze
 • vyššie obstarávacie náklady
 • väčšie rozmery
 • vyššia váha, aj nad 10 kg
 • náročnejšie na uskladnenie

Ako ušetriť zmenou stravovacích návykov?


VakuovačkySušičky na potraviny

Prečítajte si aj

Kuchyne na mieru: Ako navrhnúť ideálny priestor pre vašu rodinu

Pri plánovaní kuchyne na mieru je nevyhnutné skombinovať estetiku s funkčnosťou a prispôsobením osobným potrebám. Či už preferujete tradičné usporiadanie alebo moderný dizajn s ostrovčekom ako centrálnym prvkom, tu nájdete praktické rady, ako navrhnúť kuchyňu, ktorá bude nielen krásna, ale aj maximálne funkčná a účelová pre vašu rodinu.

Ako chodiť v topánkach na podpätku celý deň? Unikátny sprievodca

Nosiť topánky na podpätku celý deň môže byť výzvou, ale s týmito tipmi a trikmi to bude hračka! Či už ste na dôležitej schôdzke, na svadbe alebo len milujete eleganciu, ktorú podpätky prinášajú, tu je niekoľko rád, ako zvládnuť nosenie podpätkov s gráciou a bez bolesti.

Sprchové gély, ktoré sú na vašu hebkú pokožku

Každý deň si v sprche vytvárame krátku chvíľu len pre seba, kedy sa môžeme oddeliť od každodenného zhonu a starostí. Preto je dôležité, aby sme si túto chvíľu užili na maximum a starali sa o svoju pokožku správnym spôsobom.

Parfémy od známych celebrít: Ktoré si našli obľubu medzi ľuďmi?

O tom, že celebrity sú značkami samy o sebe, niet pochýb. Pod svojim menom často rozbiehajú biznis s oblečením, kozmetikou či parfémami. Jedným z prvých parfémov slávnych je vôňa White Diamonds od Elizabeth Taylor, ktorá bola uvedená na trh v roku 1991. Vône celebrít si získali svoju obľubu takmer okamžite a dodnes sa parfumérie plnia novinkami z dielní slávnych.

Druhy sedačiek

Sedačky sú neodmysliteľným prvkom každej obývacej izby, ktoré nám nielen poskytujú pohodlné miesto na sedenie, ale aj ovplyvňujú charakter a štýl našich domovov. V tomto článku sa zameriame na aktuálne trendy v sedačkách, ktoré vnášajú do vašich interiérov prvotriedny luxus a moderný vzhľad.

Pohodlné štylizácie na výlet k moru

Cesta k moru je skvelá príležitosť vychutnať si slnko, modrú vodu a slobodu vo výbere štylizácií. Správne oblečenie a obuv Vám umožnia cítiť sa pohodlne a módne na pláži, aj počas prechádzok po pobrežných mestách. Pripravili sme niekoľko overených tipov na pohodlné štylizácie pre cestu k moru.

Šperky na ples

Výber šperkov na oficiálnu spoločenskú udalosť, akou ples isto je, môže byť niekedy trocha zložitý najmä preto, že je v tomto smere k dispozícii veľké množstvo možností a kombinácií rôznych druhov šperkov. Ako teda dosiahnuť optimálneho výsledku?

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Móda minimalistického prístupu k životu a obmedzovania spotreby na absolútne minimum platí pre rastúcu oblasť nášho života. Zero waste nie je len racionálne nakupovanie potravín a široko chápaná recyklácia, ale aj celý životný štýl – móda, elektronika a domáce spotrebiče, automobilový priemysel a dokonca aj finančné služby.

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Pánske poltopánky sú typom obuvi, ktorá je tou správnou voľbou prakticky v každej situácii. Nespornou výhodou týchto topánok je aj ich univerzálnosť: ťažko naznačiť módne obdobie, kedy by sa pánske poltopánky vôbec neobjavili na tých najlepších prehliadkových mólach.

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Hľadáte vhodný prenosný reproduktor kamkoľvek, ku vani, do prírody, na grilovačku, či na piesočnatú pláž pri mori?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Jemná pokožka bez chĺpkov? To je sen každej ženy a mnohých mužov. Je to spoločenský trend posledných rokov.

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Doplňte zimnú výbavu auta. Je lepšie byť na zimu pripravený, ako byť nepríjemne prekvapený.