Šperky na ples
28.04.2023 | Redakcia

Šperky na ples

Výber šperkov na oficiálnu spoločenskú udalosť, akou ples isto je, môže byť niekedy trocha zložitý najmä preto, že je v tomto smere k dispozícii veľké množstvo možností a kombinácií rôznych druhov šperkov. Ako teda dosiahnuť optimálneho výsledku?

Plesová sezóna je príjemným obdobím, počas ktorého človek (teda predovšetkým dámy) môže popustiť uzdu fantázii a vybrať si na večer plný tanca a zábavy extravagantný a elegantný odev doplnený krásnymi šperkami. Väčšina plesov má predpísaný kódex oblečenia, ktoré sa obyčajne dopĺňa ďalšími ozdobami – prevažne kombináciou šperkov, ktoré majú podporiť nielen atraktivitu, ale i jedinečnosť zvoleného oblečenia. Výber vhodného druhu a motívu šperkov je veľmi dôležitý a mal by byť realizovaný s ohľadom na prednosti a preferencie osoby, ktorá ich bude mať na sebe, a samozrejme s ohľadom na šaty.

Ako šperky doplňujú šaty na ples

Oblečenie i doplnky by mali byť vždy také, aby ste sa v nich cítili dobre a sebavedome. U plesových šiat, obuvi a šperkov toto platí dvojnásobne, pretože ide o udalosť, kde budete exponovať a reprezentovať svoju osobu na veľmi vysokej spoločenskej úrovni. Preto venujte dostatok času voľbe vhodných šiat a topánok, ktoré vám budú sedieť a nebudú vyžadovať neustále úpravy. Šperky prichádzajú vždy na rad až po rozhodnutí, ako bude vyzerať vaša garderóba, aby ju zbytočne nezatieňovali, alebo naopak neboli málo výrazné.

Na čo sa pri výbere šperkov na ples zamerať?

Pri vyberaní šperkov vhodných pre konkrétnu spoločenskú udalosť platí vždy niekoľko pravidiel, ktoré definujú, na aké typy sa zamerať a ako ich kombinovať. Ak sa napríklad chystáte na slávnostnú večeru alebo narodeninovú oslavu, sú vhodné šperky jemné a nenápadné. Šperky na ples na ples naopak môžu byť oveľa nápadnejšie, najmä ak ste zvolili šaty jednoduchého strihu a výraznej farby. Pre výber a kombináciu šperkov na ples platí niekoľko kľúčových zásad.

Dôraz a kombinácia

U plesových setov by mal byť preferovaný jeden dominantný šperk, ku ktorému sa pridáva niekoľko drobnejších rovnakého štýlu. Dominantným býva náhrdelník alebo väčšie náušnice skombinované s náramkom či prsteňmi apod..

Farby a materiály

Na veľké spoločenské udalosti sa hodia šperky s väčšími prírodnými kameňmi rozličných farieb a tvarov, nemali by však byť príliš rôznorodé. Vždy sa odporúča zvoliť všetky šperky z rovnakého drahého kovu a kameňmi alebo perlami vo farbe ladiacej so šatami a jednotnej. Ideálne je preto vyberať práve sety, na ktorých je opakujúci sa motív.

Pozor na prezdobenie

Ak sú plesové šatu zdobené, mali by byť šperky iba doplnkom, ktorý zvýrazní niektoré špecifiká (napríklad hlbší dekolt alebo vysoký účes). Šaty bez zdobenia znesú výrazné a masívne šperky, nesmie ich však byť veľa, inak začnú vnášať do celého vzhľadu chaos a prílišné prezdobenie odvedie pozornosť od osoby, ktorá je zdobená.

Prečítajte si aj

Kuchyne na mieru: Ako navrhnúť ideálny priestor pre vašu rodinu

Pri plánovaní kuchyne na mieru je nevyhnutné skombinovať estetiku s funkčnosťou a prispôsobením osobným potrebám. Či už preferujete tradičné usporiadanie alebo moderný dizajn s ostrovčekom ako centrálnym prvkom, tu nájdete praktické rady, ako navrhnúť kuchyňu, ktorá bude nielen krásna, ale aj maximálne funkčná a účelová pre vašu rodinu.

Ako chodiť v topánkach na podpätku celý deň? Unikátny sprievodca

Nosiť topánky na podpätku celý deň môže byť výzvou, ale s týmito tipmi a trikmi to bude hračka! Či už ste na dôležitej schôdzke, na svadbe alebo len milujete eleganciu, ktorú podpätky prinášajú, tu je niekoľko rád, ako zvládnuť nosenie podpätkov s gráciou a bez bolesti.

Sprchové gély, ktoré sú na vašu hebkú pokožku

Každý deň si v sprche vytvárame krátku chvíľu len pre seba, kedy sa môžeme oddeliť od každodenného zhonu a starostí. Preto je dôležité, aby sme si túto chvíľu užili na maximum a starali sa o svoju pokožku správnym spôsobom.

Parfémy od známych celebrít: Ktoré si našli obľubu medzi ľuďmi?

O tom, že celebrity sú značkami samy o sebe, niet pochýb. Pod svojim menom často rozbiehajú biznis s oblečením, kozmetikou či parfémami. Jedným z prvých parfémov slávnych je vôňa White Diamonds od Elizabeth Taylor, ktorá bola uvedená na trh v roku 1991. Vône celebrít si získali svoju obľubu takmer okamžite a dodnes sa parfumérie plnia novinkami z dielní slávnych.

Druhy sedačiek

Sedačky sú neodmysliteľným prvkom každej obývacej izby, ktoré nám nielen poskytujú pohodlné miesto na sedenie, ale aj ovplyvňujú charakter a štýl našich domovov. V tomto článku sa zameriame na aktuálne trendy v sedačkách, ktoré vnášajú do vašich interiérov prvotriedny luxus a moderný vzhľad.

Pohodlné štylizácie na výlet k moru

Cesta k moru je skvelá príležitosť vychutnať si slnko, modrú vodu a slobodu vo výbere štylizácií. Správne oblečenie a obuv Vám umožnia cítiť sa pohodlne a módne na pláži, aj počas prechádzok po pobrežných mestách. Pripravili sme niekoľko overených tipov na pohodlné štylizácie pre cestu k moru.

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Móda minimalistického prístupu k životu a obmedzovania spotreby na absolútne minimum platí pre rastúcu oblasť nášho života. Zero waste nie je len racionálne nakupovanie potravín a široko chápaná recyklácia, ale aj celý životný štýl – móda, elektronika a domáce spotrebiče, automobilový priemysel a dokonca aj finančné služby.

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Pánske poltopánky sú typom obuvi, ktorá je tou správnou voľbou prakticky v každej situácii. Nespornou výhodou týchto topánok je aj ich univerzálnosť: ťažko naznačiť módne obdobie, kedy by sa pánske poltopánky vôbec neobjavili na tých najlepších prehliadkových mólach.

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Hľadáte vhodný prenosný reproduktor kamkoľvek, ku vani, do prírody, na grilovačku, či na piesočnatú pláž pri mori?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Jemná pokožka bez chĺpkov? To je sen každej ženy a mnohých mužov. Je to spoločenský trend posledných rokov.

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Doplňte zimnú výbavu auta. Je lepšie byť na zimu pripravený, ako byť nepríjemne prekvapený.

Náramkové hodinky - symbol charakteru, vkusu a elegancie

Potrebujete hodinky do práce, pod vodu, na lietanie, šport a fitness, či inteligentné Smart hodinky? Výber štýlu, materiálu, funkcií a dizajnu je takmer neobmedzený.