Sporáky a rúry na pečenie pre dokonalý kulinársky zážitok
23.11.2022 | Redakcia

Sporáky a rúry na pečenie pre dokonalý kulinársky zážitok

Sporáky a rúry na pečenie sú neodmysliteľnými pomocníkmi v kuchyni pre prípravu chutných, pestrých a dokonale upečených pokrmov.

Základným parametrom vášho výberu je zdroj energie a jej spotreba podľa údajov na energetickom štítku. Vyberajte voľne stojace sporáky, či zabudované rúry. Plynové, elektrické , či kombinované. Objem rúry a jej rozmery zvoľte podľa veľkosti domácnosti a podľa počtu členov rodiny.

Preferujete domáce varenie a pečenie? Radi experimentujete? Vymeňte svoju klasickú plynovú rúru na pečenie za modernú elektrickú rúru. Získajte množstvo funkcií. V jednom zariadení môžete mať integrované pečenie, ohrievanie, grilovanie, či rozmrazovanie. Jednoduchú údržbu zaistí samočistiaca technológia pomocou pary, či vysokej teploty. Prínosom bude tiež ventilátor pre odsávanie pachov zvnútra rúry, špeciálny smaltový povrch odolný proti znečisteniu, či povrchová úprava proti odtlačkom prstov.Plynové rúry na pečenie

Plynové rúry na pečenie

Plynové rúry na pečenie sú štandardnou voľbou. Plynové sporáky sú cenovo lacnejšou alternatívou najmä vo vyhotovení ako samostatne stojací spotrebič s plynovou varnou doskou. Typické sú automatickým zapaľovaním horákov po otočení gombíka a jeho krátkom zatlačení.  Bezpečnostná funkcia Stop Gaz zastaví prívod plynu po zhasnutí horáku. 

Alebo hľadáte rustikálny, moderný nerezový, či štýlový sklokeramické dizajn plynovej rúry? S funkciou teplovzdušnej rúry, teleskopickým vysúvaním mriežok, s termostatom, s dvierkami proti popáleniu z bezpečnostného trojskla, získate kvalitný spotrebič. Integrovaný elektrický gril rozširuje vaše možnosti prípravy pokrmov.

 • nižšia obstarávacia cena klasických plynových sporákov
 • nižšia energetická náročnosť
 • dostupný iba spodný horák pre plynový ohrev
 • nerovnomerný zdroj tepla iba zdola
 • možnosť pripálenia jedla
 • horšia regulácia a nastavenie požadovanej teploty
 • menej moderných funkcií a smart riešení

Plynové sporáky

Elektrické rúry na pečenie

Elektrické rúry na pečenie

Základnou výbavou elektrických sporákov sú  elektrické rúry. Typické sú spodným aj horným ohrevom. Štandardom sú aj  ventilátory pre funkciu rovnomerného teplovzdušného pečenia. Kvalitné elektrické rúry dopĺňa funkcia konvektomatu pre riadené využívanie pary pri pečení.  Využívajte horúcu paru pre šťavnaté pečenie a grilovanie. Zachovajte potrebné živiny a vitamíny presným nastavením teploty. Kontrolujte teplotu jedla teplotnými sondami umiestnenými priamo do pokrmu. Využívajte recepty pre sous-vide varenie.

Kombinované teplovzdušné rúry s mikrovlným ohrevom rozširujú ďalšie možnosti prípravy jedál. Hľadáte ešte niečo naviac? Prepojte svoju inteligentnú domácnosť s ovládaním vašej Smart elektrickej rúry. Zapnite cez mobil predohrev, či zvoľte prednastavený program pečenia poľa receptu.

 • spodný aj horný ohrev
 • rovnomerné rozloženie tepla
 • možnosť funkcie konvektomatu
 • presné nastavenie a regulácia teploty
 • možnosť funkcie mikrovlného ohrevu
 • sous-vide varenie
 • funkcie 6. zmysel
 • Smart funkcie
 • vyššie nároky na spotrebu elektrickej energie

Elektrické sporáky

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie sú vhodné do menších kuchýň. Zvyčajne sú cenovo menej náročné na obstaranie aj inštaláciu. Praktické sú ich teplovzdušné rúry v kombinácii s grilom.  Teplovzdušné rúry sú vhodné aj na sušenie ovocia, či byliniek.  Vyberte si plynovú, elektrickú, alebo zmiešanú variantu rúry na pečenie a varnej plochy. K dispozícii máte plynové horáky, elektrické liatinové platničky, sklokeramické, či indukčné varné plochy a ich kombináciu.

 • možnosť vybrať typ varnej dosky
 • možnosť kombinácie plynu a elektriny
 • možnosť premiestňovania sporáka
 • prijateľná obstarávacia cena
 • klasický dizajn

Moderné digestory pre štýlovú kuchyňu


Kombinované sporáky

Vstavané rúry na pečenie

Vstavané rúry na pečenie

Pre vstavané rúry na inštaláciu do kuchynskej linky sú kľúčové rozmery. Vyberte si plynovú, alebo elektrickú vstavanú rúru. Zvoľte si dizajn spotrebiča, správnu šírku, výšku a hĺbku. Najmodernejšie elektrické Smart rúry sú vybavené množstvom funkcií. Nastavte si minútky, sledujte na displeji navolené programy a parametre technológií 6. zmyslu. Využívajte konvektomat, rozmrazovanie, či mikrovlný ohrev. Grilujte hydinu a mäso na otočnom ražni. Uľahčite si manipuláciu s plechmi na pečenie teleskopickým vysúvaním roštov. Zjednodušte si údržbu samočistiacimi funkciami pôsobením pary. Pri pyrolýze sa rúra ohreje na cca 500°C a nečistoty sa spália na popol. Bezpečnú manipuláciu vám zaistia bezpečnostné sklenené dvierka s trojsklom a chladením dverí. Získajte výhodný set vstavanej rúry a varnej dosky, či ich kombináciu  s ďalšími vstavanými kuchynskými spotrebičmi. Zaobstarajte si bohaté príslušenstvo na pohodlné varenie a pečenie.

 • veľká škála dizajnu od rustikálnych po ultra moderné
 • jednoduchšia údržba s funkciami samočistenia
 • množstvo prednastavených programov a funkcií ovládaných jedným tlačidlom
 • integrovaná smart inteligencia
 • vyššia spotreba elektrickej energie

Ako si správne vybrať varnú dosku?


Vstavané rúryKuchynské teplomeryKuchynské chňapkyZapekacie misyPekáče

Mini rúry na pečenie

Mini rúry na pečenie

Stolné mini rúry sú ideálne do malých domácnosti, na chaty a chalupy. Bývajú cenovo nenáročným riešením s množstvom funkcií. Štandardom je teplovzdušná rúra, doplnená otočným grilovacím ražňom. Okrem pečenia využijete aj dvojplatničku na varenie, či ohrievanie pokrmov. Už nebudete mať problém pripraviť chrumkavú pizzu, hranolky, či grilované kurča. Nastavte teplotu a časovač. Pečenie nech urobí rúra.

 • malé kompaktné rozmery
 • nižšia váha
 • ľahko prenosné
 • možnosť výhodnej kombinácie pečenia a varenia
 • vhodné aj na sušenie ovocia a byliniek
 • malý vnútorný objem
 • vyššia spotreba energie liatinových platní

Mini rúry

Prečítajte si aj

Kuchyne na mieru: Ako navrhnúť ideálny priestor pre vašu rodinu

Pri plánovaní kuchyne na mieru je nevyhnutné skombinovať estetiku s funkčnosťou a prispôsobením osobným potrebám. Či už preferujete tradičné usporiadanie alebo moderný dizajn s ostrovčekom ako centrálnym prvkom, tu nájdete praktické rady, ako navrhnúť kuchyňu, ktorá bude nielen krásna, ale aj maximálne funkčná a účelová pre vašu rodinu.

Ako chodiť v topánkach na podpätku celý deň? Unikátny sprievodca

Nosiť topánky na podpätku celý deň môže byť výzvou, ale s týmito tipmi a trikmi to bude hračka! Či už ste na dôležitej schôdzke, na svadbe alebo len milujete eleganciu, ktorú podpätky prinášajú, tu je niekoľko rád, ako zvládnuť nosenie podpätkov s gráciou a bez bolesti.

Sprchové gély, ktoré sú na vašu hebkú pokožku

Každý deň si v sprche vytvárame krátku chvíľu len pre seba, kedy sa môžeme oddeliť od každodenného zhonu a starostí. Preto je dôležité, aby sme si túto chvíľu užili na maximum a starali sa o svoju pokožku správnym spôsobom.

Parfémy od známych celebrít: Ktoré si našli obľubu medzi ľuďmi?

O tom, že celebrity sú značkami samy o sebe, niet pochýb. Pod svojim menom často rozbiehajú biznis s oblečením, kozmetikou či parfémami. Jedným z prvých parfémov slávnych je vôňa White Diamonds od Elizabeth Taylor, ktorá bola uvedená na trh v roku 1991. Vône celebrít si získali svoju obľubu takmer okamžite a dodnes sa parfumérie plnia novinkami z dielní slávnych.

Druhy sedačiek

Sedačky sú neodmysliteľným prvkom každej obývacej izby, ktoré nám nielen poskytujú pohodlné miesto na sedenie, ale aj ovplyvňujú charakter a štýl našich domovov. V tomto článku sa zameriame na aktuálne trendy v sedačkách, ktoré vnášajú do vašich interiérov prvotriedny luxus a moderný vzhľad.

Pohodlné štylizácie na výlet k moru

Cesta k moru je skvelá príležitosť vychutnať si slnko, modrú vodu a slobodu vo výbere štylizácií. Správne oblečenie a obuv Vám umožnia cítiť sa pohodlne a módne na pláži, aj počas prechádzok po pobrežných mestách. Pripravili sme niekoľko overených tipov na pohodlné štylizácie pre cestu k moru.

Šperky na ples

Výber šperkov na oficiálnu spoločenskú udalosť, akou ples isto je, môže byť niekedy trocha zložitý najmä preto, že je v tomto smere k dispozícii veľké množstvo možností a kombinácií rôznych druhov šperkov. Ako teda dosiahnuť optimálneho výsledku?

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Móda minimalistického prístupu k životu a obmedzovania spotreby na absolútne minimum platí pre rastúcu oblasť nášho života. Zero waste nie je len racionálne nakupovanie potravín a široko chápaná recyklácia, ale aj celý životný štýl – móda, elektronika a domáce spotrebiče, automobilový priemysel a dokonca aj finančné služby.

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Pánske poltopánky sú typom obuvi, ktorá je tou správnou voľbou prakticky v každej situácii. Nespornou výhodou týchto topánok je aj ich univerzálnosť: ťažko naznačiť módne obdobie, kedy by sa pánske poltopánky vôbec neobjavili na tých najlepších prehliadkových mólach.

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Hľadáte vhodný prenosný reproduktor kamkoľvek, ku vani, do prírody, na grilovačku, či na piesočnatú pláž pri mori?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Jemná pokožka bez chĺpkov? To je sen každej ženy a mnohých mužov. Je to spoločenský trend posledných rokov.

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Doplňte zimnú výbavu auta. Je lepšie byť na zimu pripravený, ako byť nepríjemne prekvapený.