Sporáky a rúry na pečenie pre dokonalý kulinársky zážitok.Sporáky a rúry na pečenie pre dokonalý kulinársky zážitok.
23.11.2022 | Redakcia

Sporáky a rúry na pečenie pre dokonalý kulinársky zážitok.

Sporáky a rúry na pečenie sú neodmysliteľnými pomocníkmi v kuchyni pre prípravu chutných, pestrých a dokonale upečených pokrmov.

Základným parametrom vášho výberu je zdroj energie a jej spotreba podľa údajov na energetickom štítku. Vyberajte voľne stojace sporáky, či zabudované rúry. Plynové, elektrické , či kombinované. Objem rúry a jej rozmery zvoľte podľa veľkosti domácnosti a podľa počtu členov rodiny.

Preferujete domáce varenie a pečenie? Radi experimentujete? Vymeňte svoju klasickú plynovú rúru na pečenie za modernú elektrickú rúru. Získajte množstvo funkcií. V jednom zariadení môžete mať integrované pečenie, ohrievanie, grilovanie, či rozmrazovanie. Jednoduchú údržbu zaistí samočistiaca technológia pomocou pary, či vysokej teploty. Prínosom bude tiež ventilátor pre odsávanie pachov zvnútra rúry, špeciálny smaltový povrch odolný proti znečisteniu, či povrchová úprava proti odtlačkom prstov.Plynové rúry na pečenie

Plynové rúry na pečenie

Plynové rúry na pečenie sú štandardnou voľbou. Plynové sporáky sú cenovo lacnejšou alternatívou najmä vo vyhotovení ako samostatne stojací spotrebič s plynovou varnou doskou. Typické sú automatickým zapaľovaním horákov po otočení gombíka a jeho krátkom zatlačení.  Bezpečnostná funkcia Stop Gaz zastaví prívod plynu po zhasnutí horáku. 

Alebo hľadáte rustikálny, moderný nerezový, či štýlový sklokeramické dizajn plynovej rúry? S funkciou teplovzdušnej rúry, teleskopickým vysúvaním mriežok, s termostatom, s dvierkami proti popáleniu z bezpečnostného trojskla, získate kvalitný spotrebič. Integrovaný elektrický gril rozširuje vaše možnosti prípravy pokrmov.

 • nižšia obstarávacia cena klasických plynových sporákov
 • nižšia energetická náročnosť
 • dostupný iba spodný horák pre plynový ohrev
 • nerovnomerný zdroj tepla iba zdola
 • možnosť pripálenia jedla
 • horšia regulácia a nastavenie požadovanej teploty
 • menej moderných funkcií a smart riešení

Plynové sporáky

Elektrické rúry na pečenie

Elektrické rúry na pečenie

Základnou výbavou elektrických sporákov sú  elektrické rúry. Typické sú spodným aj horným ohrevom. Štandardom sú aj  ventilátory pre funkciu rovnomerného teplovzdušného pečenia. Kvalitné elektrické rúry dopĺňa funkcia konvektomatu pre riadené využívanie pary pri pečení.  Využívajte horúcu paru pre šťavnaté pečenie a grilovanie. Zachovajte potrebné živiny a vitamíny presným nastavením teploty. Kontrolujte teplotu jedla teplotnými sondami umiestnenými priamo do pokrmu. Využívajte recepty pre sous-vide varenie.

Kombinované teplovzdušné rúry s mikrovlným ohrevom rozširujú ďalšie možnosti prípravy jedál. Hľadáte ešte niečo naviac? Prepojte svoju inteligentnú domácnosť s ovládaním vašej Smart elektrickej rúry. Zapnite cez mobil predohrev, či zvoľte prednastavený program pečenia poľa receptu.

 • spodný aj horný ohrev
 • rovnomerné rozloženie tepla
 • možnosť funkcie konvektomatu
 • presné nastavenie a regulácia teploty
 • možnosť funkcie mikrovlného ohrevu
 • sous-vide varenie
 • funkcie 6. zmysel
 • Smart funkcie
 • vyššie nároky na spotrebu elektrickej energie

Elektrické sporáky

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie sú vhodné do menších kuchýň. Zvyčajne sú cenovo menej náročné na obstaranie aj inštaláciu. Praktické sú ich teplovzdušné rúry v kombinácii s grilom.  Teplovzdušné rúry sú vhodné aj na sušenie ovocia, či byliniek.  Vyberte si plynovú, elektrickú, alebo zmiešanú variantu rúry na pečenie a varnej plochy. K dispozícii máte plynové horáky, elektrické liatinové platničky, sklokeramické, či indukčné varné plochy a ich kombináciu.

 • možnosť vybrať typ varnej dosky
 • možnosť kombinácie plynu a elektriny
 • možnosť premiestňovania sporáka
 • prijateľná obstarávacia cena
 • klasický dizajn

Moderné digestory pre štýlovú kuchyňu.


Kombinované sporáky

Vstavané rúry na pečenie

Vstavané rúry na pečenie

Pre vstavané rúry na inštaláciu do kuchynskej linky sú kľúčové rozmery. Vyberte si plynovú, alebo elektrickú vstavanú rúru. Zvoľte si dizajn spotrebiča, správnu šírku, výšku a hĺbku. Najmodernejšie elektrické Smart rúry sú vybavené množstvom funkcií. Nastavte si minútky, sledujte na displeji navolené programy a parametre technológií 6. zmyslu. Využívajte konvektomat, rozmrazovanie, či mikrovlný ohrev. Grilujte hydinu a mäso na otočnom ražni. Uľahčite si manipuláciu s plechmi na pečenie teleskopickým vysúvaním roštov. Zjednodušte si údržbu samočistiacimi funkciami pôsobením pary. Pri pyrolýze sa rúra ohreje na cca 500°C a nečistoty sa spália na popol. Bezpečnú manipuláciu vám zaistia bezpečnostné sklenené dvierka s trojsklom a chladením dverí. Získajte výhodný set vstavanej rúry a varnej dosky, či ich kombináciu  s ďalšími vstavanými kuchynskými spotrebičmi. Zaobstarajte si bohaté príslušenstvo na pohodlné varenie a pečenie.

 • veľká škála dizajnu od rustikálnych po ultra moderné
 • jednoduchšia údržba s funkciami samočistenia
 • množstvo prednastavených programov a funkcií ovládaných jedným tlačidlom
 • integrovaná smart inteligencia
 • vyššia spotreba elektrickej energie

Ako si správne vybrať varnú dosku?


Vstavané rúryKuchynské teplomeryKuchynské chňapkyZapekacie misyPekáče

Mini rúry na pečenie

Mini rúry na pečenie

Stolné mini rúry sú ideálne do malých domácnosti, na chaty a chalupy. Bývajú cenovo nenáročným riešením s množstvom funkcií. Štandardom je teplovzdušná rúra, doplnená otočným grilovacím ražňom. Okrem pečenia využijete aj dvojplatničku na varenie, či ohrievanie pokrmov. Už nebudete mať problém pripraviť chrumkavú pizzu, hranolky, či grilované kurča. Nastavte teplotu a časovač. Pečenie nech urobí rúra.

 • malé kompaktné rozmery
 • nižšia váha
 • ľahko prenosné
 • možnosť výhodnej kombinácie pečenia a varenia
 • vhodné aj na sušenie ovocia a byliniek
 • malý vnútorný objem
 • vyššia spotreba energie liatinových platní

Mini rúry

Prečítajte si aj

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie.

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie.

Objavte spoľahlivého spoločníka pre vaše denné, či príležitostné varenie a pečenie.Staňte sa kreatívnymi šéfkuchármi. Pripravte jedlá z celého sveta.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času.

Zvládnite prípravu svojich obľúbených pokrmov za zlomok času. Zdravé varenie v pare pod vyšším tlakom výrazne skracuje čas prípravy a tým šetrí energiu.

Úsporné televízory pre každého po celý rok.

Úsporné televízory pre každého po celý rok.

Moderné televízne prijímače sú inteligentné, úsporné SMART zariadenia do každej domácnosti. Bohaté funkcie, ultra plochý nadčasový dizajn, vynikajúci obraz a zvuk ich predurčujú na každodenné využívanie.

Jogurtovače - pomocníci pre podporu prirodzenej imunity.

Jogurtovače - pomocníci pre podporu prirodzenej imunity.

Pripravte si chutné probiotické jogurty v domácich podmienkach s kvalitným čerstvým, či sušeným ovocím. Získajte dostatočnú imunitu vďaka dobrým baktériám, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie črevnej mikroflóry.

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia.

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia.

Para zjemňuje a narovnáva vlákna v textile, čím vyrovnáva pokrčené odevy aj záhyby. Súčasne textílie účinne dezinfikuje.

Ako si vybrať najlepšiu kávu?

Ako si vybrať najlepšiu kávu?

Káva patrí k najstarším a najobľúbenejším povzbudzujúcim nápojom. Je lahodným dôvodom na stretnutia s priateľmi, na príjemný relax, aj odpočinok.

Domáce udiarne pre prirodzenú konzerváciu a plnú chuť údenín.

Domáce udiarne pre prirodzenú konzerváciu a plnú chuť údenín.

Údenie je popri sušení najstaršou formou konzervácie potravín. Obľúbené zabíjačky a spracovanie mäsa je vynikajúcou príležitosťou na stretnutie celej rodiny a priateľov.

Čistenie okien - efektívne a moderne.

Čistenie okien - efektívne a moderne.

Čistenie okien, zrkadiel, sprchovacích kútov, či rôznych hladkých lesklých povrchov v domácnosti býva často nočnou morou.Urobte to ale efektívne a moderne.

Relaxujte pri zimných športoch.

Relaxujte pri zimných športoch.

Slovensko je krásna hornatá krajina s množstvom dobre vybavených zimných stredísk. Ponúkajú skvelé prostredie pre relax a šport s výbornými snehovými podmienkami.

Ako si správne vybrať varnú dosku?

Ako si správne vybrať varnú dosku?

Vybavte svoju modernú domácnosť sklokeramickou varnou doskou, či bezpečnou indukčnou varnou doskou. Vyskúšajte inovatívne, zábavné, nenáročné varenie a množstvo šikovných funkcií.

Obchodné stretnutie – návrhy na štylizácie

Obchodné stretnutie – návrhy na štylizácie

Pred Vami obchodné stretnutie a Vy neviete čo na seba? Žiadny problém: nižšie uvádzame zaujímavé nápady na pánske a dámske štylizácie, ktoré budú fungovať rovnako pri extrémne oficiálnych stretnutiach, ako aj pri stretnutiach trochu voľnejšieho charakteru.

Ako ošetriť auto pred zimou?

Ako ošetriť auto pred zimou?

A nezabudnite! Ešte náročnejšia časť roka sa blíži! Studené zimné podmienky preveria údržbu a vzhľad vášho spoločníka na cestách.