Sporáky a rúry na pečenie pre dokonalý kulinársky zážitok
23.11.2022 | Redakcia

Sporáky a rúry na pečenie pre dokonalý kulinársky zážitok

Sporáky a rúry na pečenie sú neodmysliteľnými pomocníkmi v kuchyni pre prípravu chutných, pestrých a dokonale upečených pokrmov.

Základným parametrom vášho výberu je zdroj energie a jej spotreba podľa údajov na energetickom štítku. Vyberajte voľne stojace sporáky, či zabudované rúry. Plynové, elektrické , či kombinované. Objem rúry a jej rozmery zvoľte podľa veľkosti domácnosti a podľa počtu členov rodiny.

Preferujete domáce varenie a pečenie? Radi experimentujete? Vymeňte svoju klasickú plynovú rúru na pečenie za modernú elektrickú rúru. Získajte množstvo funkcií. V jednom zariadení môžete mať integrované pečenie, ohrievanie, grilovanie, či rozmrazovanie. Jednoduchú údržbu zaistí samočistiaca technológia pomocou pary, či vysokej teploty. Prínosom bude tiež ventilátor pre odsávanie pachov zvnútra rúry, špeciálny smaltový povrch odolný proti znečisteniu, či povrchová úprava proti odtlačkom prstov.Plynové rúry na pečenie

Plynové rúry na pečenie

Plynové rúry na pečenie sú štandardnou voľbou. Plynové sporáky sú cenovo lacnejšou alternatívou najmä vo vyhotovení ako samostatne stojací spotrebič s plynovou varnou doskou. Typické sú automatickým zapaľovaním horákov po otočení gombíka a jeho krátkom zatlačení.  Bezpečnostná funkcia Stop Gaz zastaví prívod plynu po zhasnutí horáku. 

Alebo hľadáte rustikálny, moderný nerezový, či štýlový sklokeramické dizajn plynovej rúry? S funkciou teplovzdušnej rúry, teleskopickým vysúvaním mriežok, s termostatom, s dvierkami proti popáleniu z bezpečnostného trojskla, získate kvalitný spotrebič. Integrovaný elektrický gril rozširuje vaše možnosti prípravy pokrmov.

 • nižšia obstarávacia cena klasických plynových sporákov
 • nižšia energetická náročnosť
 • dostupný iba spodný horák pre plynový ohrev
 • nerovnomerný zdroj tepla iba zdola
 • možnosť pripálenia jedla
 • horšia regulácia a nastavenie požadovanej teploty
 • menej moderných funkcií a smart riešení

Plynové sporáky

Elektrické rúry na pečenie

Elektrické rúry na pečenie

Základnou výbavou elektrických sporákov sú  elektrické rúry. Typické sú spodným aj horným ohrevom. Štandardom sú aj  ventilátory pre funkciu rovnomerného teplovzdušného pečenia. Kvalitné elektrické rúry dopĺňa funkcia konvektomatu pre riadené využívanie pary pri pečení.  Využívajte horúcu paru pre šťavnaté pečenie a grilovanie. Zachovajte potrebné živiny a vitamíny presným nastavením teploty. Kontrolujte teplotu jedla teplotnými sondami umiestnenými priamo do pokrmu. Využívajte recepty pre sous-vide varenie.

Kombinované teplovzdušné rúry s mikrovlným ohrevom rozširujú ďalšie možnosti prípravy jedál. Hľadáte ešte niečo naviac? Prepojte svoju inteligentnú domácnosť s ovládaním vašej Smart elektrickej rúry. Zapnite cez mobil predohrev, či zvoľte prednastavený program pečenia poľa receptu.

 • spodný aj horný ohrev
 • rovnomerné rozloženie tepla
 • možnosť funkcie konvektomatu
 • presné nastavenie a regulácia teploty
 • možnosť funkcie mikrovlného ohrevu
 • sous-vide varenie
 • funkcie 6. zmysel
 • Smart funkcie
 • vyššie nároky na spotrebu elektrickej energie

Elektrické sporáky

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie

Samostatne stojace sporáky s rúrou na pečenie sú vhodné do menších kuchýň. Zvyčajne sú cenovo menej náročné na obstaranie aj inštaláciu. Praktické sú ich teplovzdušné rúry v kombinácii s grilom.  Teplovzdušné rúry sú vhodné aj na sušenie ovocia, či byliniek.  Vyberte si plynovú, elektrickú, alebo zmiešanú variantu rúry na pečenie a varnej plochy. K dispozícii máte plynové horáky, elektrické liatinové platničky, sklokeramické, či indukčné varné plochy a ich kombináciu.

 • možnosť vybrať typ varnej dosky
 • možnosť kombinácie plynu a elektriny
 • možnosť premiestňovania sporáka
 • prijateľná obstarávacia cena
 • klasický dizajn

Moderné digestory pre štýlovú kuchyňu


Kombinované sporáky

Vstavané rúry na pečenie

Vstavané rúry na pečenie

Pre vstavané rúry na inštaláciu do kuchynskej linky sú kľúčové rozmery. Vyberte si plynovú, alebo elektrickú vstavanú rúru. Zvoľte si dizajn spotrebiča, správnu šírku, výšku a hĺbku. Najmodernejšie elektrické Smart rúry sú vybavené množstvom funkcií. Nastavte si minútky, sledujte na displeji navolené programy a parametre technológií 6. zmyslu. Využívajte konvektomat, rozmrazovanie, či mikrovlný ohrev. Grilujte hydinu a mäso na otočnom ražni. Uľahčite si manipuláciu s plechmi na pečenie teleskopickým vysúvaním roštov. Zjednodušte si údržbu samočistiacimi funkciami pôsobením pary. Pri pyrolýze sa rúra ohreje na cca 500°C a nečistoty sa spália na popol. Bezpečnú manipuláciu vám zaistia bezpečnostné sklenené dvierka s trojsklom a chladením dverí. Získajte výhodný set vstavanej rúry a varnej dosky, či ich kombináciu  s ďalšími vstavanými kuchynskými spotrebičmi. Zaobstarajte si bohaté príslušenstvo na pohodlné varenie a pečenie.

 • veľká škála dizajnu od rustikálnych po ultra moderné
 • jednoduchšia údržba s funkciami samočistenia
 • množstvo prednastavených programov a funkcií ovládaných jedným tlačidlom
 • integrovaná smart inteligencia
 • vyššia spotreba elektrickej energie

Ako si správne vybrať varnú dosku?


Vstavané rúryKuchynské teplomeryKuchynské chňapkyZapekacie misyPekáče

Mini rúry na pečenie

Mini rúry na pečenie

Stolné mini rúry sú ideálne do malých domácnosti, na chaty a chalupy. Bývajú cenovo nenáročným riešením s množstvom funkcií. Štandardom je teplovzdušná rúra, doplnená otočným grilovacím ražňom. Okrem pečenia využijete aj dvojplatničku na varenie, či ohrievanie pokrmov. Už nebudete mať problém pripraviť chrumkavú pizzu, hranolky, či grilované kurča. Nastavte teplotu a časovač. Pečenie nech urobí rúra.

 • malé kompaktné rozmery
 • nižšia váha
 • ľahko prenosné
 • možnosť výhodnej kombinácie pečenia a varenia
 • vhodné aj na sušenie ovocia a byliniek
 • malý vnútorný objem
 • vyššia spotreba energie liatinových platní

Mini rúry

Prečítajte si aj

Šperky na ples

Šperky na ples

Výber šperkov na oficiálnu spoločenskú udalosť, akou ples isto je, môže byť niekedy trocha zložitý najmä preto, že je v tomto smere k dispozícii veľké množstvo možností a kombinácií rôznych druhov šperkov. Ako teda dosiahnuť optimálneho výsledku?

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Móda minimalistického prístupu k životu a obmedzovania spotreby na absolútne minimum platí pre rastúcu oblasť nášho života. Zero waste nie je len racionálne nakupovanie potravín a široko chápaná recyklácia, ale aj celý životný štýl – móda, elektronika a domáce spotrebiče, automobilový priemysel a dokonca aj finančné služby.

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Pánske poltopánky sú typom obuvi, ktorá je tou správnou voľbou prakticky v každej situácii. Nespornou výhodou týchto topánok je aj ich univerzálnosť: ťažko naznačiť módne obdobie, kedy by sa pánske poltopánky vôbec neobjavili na tých najlepších prehliadkových mólach.

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Hľadáte vhodný prenosný reproduktor kamkoľvek, ku vani, do prírody, na grilovačku, či na piesočnatú pláž pri mori?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Jemná pokožka bez chĺpkov? To je sen každej ženy a mnohých mužov. Je to spoločenský trend posledných rokov.

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Doplňte zimnú výbavu auta. Je lepšie byť na zimu pripravený, ako byť nepríjemne prekvapený.

Náramkové hodinky - symbol charakteru, vkusu a elegancie

Náramkové hodinky - symbol charakteru, vkusu a elegancie

Potrebujete hodinky do práce, pod vodu, na lietanie, šport a fitness, či inteligentné Smart hodinky? Výber štýlu, materiálu, funkcií a dizajnu je takmer neobmedzený.

Zimné pneumatiky pre bezpečnú jazdu po studených cestách

Zimné pneumatiky pre bezpečnú jazdu po studených cestách

O nutnosti používania zimných pneumatík v sťažených klimatických podmienkach obdobia zimy snáď už niet pochýb. Všeobecné doporučenie je prezuť na zimné pneumatiky, pokiaľ teplota okolia klesá pod 7°C.

Domáce pekárne pre prípravu čerstvého chleba a pečiva

Domáce pekárne pre prípravu čerstvého chleba a pečiva

Milujete raňajkovať čerstvý, chrumkavý krajec chleba, či teplé voňavé pečivo? Potom si určite zaobstarajte malú domácu pekáreň.

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie

Objavte spoľahlivého spoločníka pre vaše denné, či príležitostné varenie a pečenie.Staňte sa kreatívnymi šéfkuchármi. Pripravte jedlá z celého sveta.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času

Zvládnite prípravu svojich obľúbených pokrmov za zlomok času. Zdravé varenie v pare pod vyšším tlakom výrazne skracuje čas prípravy a tým šetrí energiu.

Úsporné televízory pre každého po celý rok

Úsporné televízory pre každého po celý rok

Moderné televízne prijímače sú inteligentné, úsporné SMART zariadenia do každej domácnosti. Bohaté funkcie, ultra plochý nadčasový dizajn, vynikajúci obraz a zvuk ich predurčujú na každodenné využívanie.