Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia
01.12.2022 | Redakcia

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia

Výhody naparovanie poznali už naši dávni predkovia. Odpozorovali účinné pôsobenie pary na človeka, na jeho oblečenie aj obydlia. Odevy ručne kropili a rozpriestierali po lúkach na slnko. Neskôr prikladali na navlhčené prádlo primitívne horúce “žehličky“ nahriaté nad ohňom, či uhlíkmi z pece. Zistili, že para zjemňuje a narovnáva vlákna v textile, čím vyrovnáva pokrčené odevy aj záhyby. Súčasne oblečenie účinne dezinfikuje a zbavuje ich väčšiny vírusov a mikróbov. Získajte vyžehlený vzhľad modernými naparovačmi odevov ľahko a pohodlne. Naparujte a efektívne dezinfikujte prádlo, poťahy sedačiek, záclony, či závesy. Už sa nehrbte nad žehliacou doskou. Vaše oblečenie bude vyzerať lepšie. Je to málo? Využite možnosť horúcou parou eliminovať pachy, prach a roztoče. Para otvára a čistí póry pokožky. Funkcia naparovania tváre pomáha v boji s vírusmi, či s akné.Ako si vybrať naparovač odevov

Ako si vybrať naparovač odevov

Ako si vybrať najvhodnejší naparovač? Vyberte vhodnú veľkosť a objem zásobníka vody. Mal by stačiť na pohodlné naparovanie podľa toho, ako často a koľko prádla periete. Potrebujete rýchlo upraviť odev pred jeho oblečením do práce, na slávnostné príležitosti, či na posedenia? Nechávate si žehlenie na poslednú chvíľu? Potom rýchlosť vytvorenia účinnej pary, čiže výkon parného generátora je pre vás podstatným parametrom. Pri hromadnom praní si určite vyberte zariadenie s vysokým výkonom a veľkou kapacitou nádržky na vodu.


Obaly na šatyObaly na oblekyVešiaky na oblečenie

Typy naparovačov odevov

Malé ručné naparovače

Malé ručné naparovače

Zjednodušte si život. Zapnite malý ručný naparovač. Upravte si oblečenie rýchlo a efektívne. Ľahko a kedykoľvek. Aj na poslednú chvíľu. Kompaktný naparovač do ruky obsahuje v jednom celku zásobník na vodu, ohrievacie teleso aj parnú pumpu. Odev naparujte priamo na vešiaku plynulým pohybom zhora nadol. Budete prekvapený výsledkom úpravy ako pri kúpe nového oblečenia v obchode.

 • malé kompaktné rozmery
 • možnosť použitia aj na cestách
 • ľahké použitie
 • možnosť nastaviť množstvo pary
 • bez žehliacej dosky
 • možnosť pripojenia na teleskopickú tyč
 • vhodné aj na dezinfekciu domácich textílií
 • nízke obstarávacie náklady
 • výhodné pre menšie objemy prádla a odevov
 • častejšie dopĺňanie zásobníka vody

Výkonné domáce naparovače

Výkonné domáce naparovače

Naparovače s výkonnými generátormi pary sú vhodné pre domácnosti s väčším počtom členov, pre nárazovo veľký objem prádla a časté pranie. Výkonné naparovače sú zvyčajne vybavené otočnou naparovacou doskou, veľkou nádržou na vodu a pumpou so silným tlakom pary. Naparujte a žehlite oveľa rýchlejšie.

 • veľmi nízka váha oddelenej naparovacej hlavice
 • trvalo veľký objem pary pre dlhšie naparovanie
 • pohodlné nastavenie teploty, tlaku a objemu výstupnej pary
 • možnosť nastavenia naparovacej dosky vertikálne aj horizontálne
 • vhodné pre všetky druhy látok, aj pre jemný hodváb a záclony
 • možnosť vstavaného vešiaka pre zavesenie naparovaných odevov
 • kolieska pre pohodlné prenášanie podľa potreby
 • dezinfekcia účinná až na 99,9%
 • väčšie rozmery
 • vyššia obstarávacia cena

Naparovače odevov

Prečítajte si aj

Kuchyne na mieru: Ako navrhnúť ideálny priestor pre vašu rodinu

Pri plánovaní kuchyne na mieru je nevyhnutné skombinovať estetiku s funkčnosťou a prispôsobením osobným potrebám. Či už preferujete tradičné usporiadanie alebo moderný dizajn s ostrovčekom ako centrálnym prvkom, tu nájdete praktické rady, ako navrhnúť kuchyňu, ktorá bude nielen krásna, ale aj maximálne funkčná a účelová pre vašu rodinu.

Ako chodiť v topánkach na podpätku celý deň? Unikátny sprievodca

Nosiť topánky na podpätku celý deň môže byť výzvou, ale s týmito tipmi a trikmi to bude hračka! Či už ste na dôležitej schôdzke, na svadbe alebo len milujete eleganciu, ktorú podpätky prinášajú, tu je niekoľko rád, ako zvládnuť nosenie podpätkov s gráciou a bez bolesti.

Sprchové gély, ktoré sú na vašu hebkú pokožku

Každý deň si v sprche vytvárame krátku chvíľu len pre seba, kedy sa môžeme oddeliť od každodenného zhonu a starostí. Preto je dôležité, aby sme si túto chvíľu užili na maximum a starali sa o svoju pokožku správnym spôsobom.

Parfémy od známych celebrít: Ktoré si našli obľubu medzi ľuďmi?

O tom, že celebrity sú značkami samy o sebe, niet pochýb. Pod svojim menom často rozbiehajú biznis s oblečením, kozmetikou či parfémami. Jedným z prvých parfémov slávnych je vôňa White Diamonds od Elizabeth Taylor, ktorá bola uvedená na trh v roku 1991. Vône celebrít si získali svoju obľubu takmer okamžite a dodnes sa parfumérie plnia novinkami z dielní slávnych.

Druhy sedačiek

Sedačky sú neodmysliteľným prvkom každej obývacej izby, ktoré nám nielen poskytujú pohodlné miesto na sedenie, ale aj ovplyvňujú charakter a štýl našich domovov. V tomto článku sa zameriame na aktuálne trendy v sedačkách, ktoré vnášajú do vašich interiérov prvotriedny luxus a moderný vzhľad.

Pohodlné štylizácie na výlet k moru

Cesta k moru je skvelá príležitosť vychutnať si slnko, modrú vodu a slobodu vo výbere štylizácií. Správne oblečenie a obuv Vám umožnia cítiť sa pohodlne a módne na pláži, aj počas prechádzok po pobrežných mestách. Pripravili sme niekoľko overených tipov na pohodlné štylizácie pre cestu k moru.

Šperky na ples

Výber šperkov na oficiálnu spoločenskú udalosť, akou ples isto je, môže byť niekedy trocha zložitý najmä preto, že je v tomto smere k dispozícii veľké množstvo možností a kombinácií rôznych druhov šperkov. Ako teda dosiahnuť optimálneho výsledku?

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Móda minimalistického prístupu k životu a obmedzovania spotreby na absolútne minimum platí pre rastúcu oblasť nášho života. Zero waste nie je len racionálne nakupovanie potravín a široko chápaná recyklácia, ale aj celý životný štýl – móda, elektronika a domáce spotrebiče, automobilový priemysel a dokonca aj finančné služby.

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Pánske poltopánky sú typom obuvi, ktorá je tou správnou voľbou prakticky v každej situácii. Nespornou výhodou týchto topánok je aj ich univerzálnosť: ťažko naznačiť módne obdobie, kedy by sa pánske poltopánky vôbec neobjavili na tých najlepších prehliadkových mólach.

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Hľadáte vhodný prenosný reproduktor kamkoľvek, ku vani, do prírody, na grilovačku, či na piesočnatú pláž pri mori?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Jemná pokožka bez chĺpkov? To je sen každej ženy a mnohých mužov. Je to spoločenský trend posledných rokov.

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Doplňte zimnú výbavu auta. Je lepšie byť na zimu pripravený, ako byť nepríjemne prekvapený.