Čistenie okien - efektívne a moderne
28.11.2022 | Redakcia

Čistenie okien - efektívne a moderne

Čistenie okien, zrkadiel, sprchovacích kútov, či rôznych hladkých lesklých povrchov v domácnosti býva často nočnou morou. Aj vy riešite pred prichádzajúcimi sviatkami tradičnú otázku? Musíme upratovať a čistiť okná? Určite áno. Urobte to ale efektívne a moderne. Premeňte nezáživnú povinnosť na spoločnú rodinnú hru. Zapojte do činnosti všetkých členov domácnosti. Ale predovšetkým sa predtým pozitívne nalaďte a pripravte.Ručné čistenie

Ručné čistenie

Najlepší čas čistenia okien je na jar, alebo na jeseň. Využite ustálené počasie bez horúčav, či vetra. Urobte si plán. Zaobstarajte si vopred všetky potrebné pomôcky a čističe. Rozdeľte úlohy. Základom je bezpečný prístup k oknám a ku parapetným doskám s rebríkom, či schodíkmi. Uvoľnite priestor, zložte rolety, aj sieťky proti hmyzu. Odstráňte vysávačom hrubé nečistoty zo špár rámov, zo sieťok, aj žalúzií.

Poumývajte nahrubo vonkajšiu aj vnútornú stranu okien. Najprv rámy a potom sklá. Využite vodu s octom, alebo iný vhodný čistiaci prípravok. Máte drevené, plastové, či hliníkové okná? Zabráňte poškriabaniu, či poškodeniu ich povrchu. Odstráňte starú zažratú nečistotu. Váš parný čistič okien zvíťazí ľahko nad každou špinou. Na utieranie používajte jemné hubky, handry, či utierky z mikrovlákna. Niektoré čističe môžu zanechať stopy na povrchu skla v podobe šmúh. Je to výsledok rýchlo uschnutých zvyškov vápnika z vody a z rôznych prísad v saponátoch. Pokiaľ máte možnosť, používajte destilovanú vodu. Neobsahuje žiadne minerály, ani rozpustený vápnik.

Na záver poumývajte okná načisto s prídavkom leštiaceho prípravku. Zvyšky vody zotrite stierkou na okná. Ideálne bočným ťahom a postupne zhora nadol. Po každom ťahu otrite stierku handričkou. Kvalitné silikónové stierky a dostatočný prítlak sú zárukou dokonalého výsledku. Prípadné nedostatky preleštite suchou utierkou, či jelenicou.

  • dokonalé ošetrenie celého okna
  • časovo náročná práca
  • neobľúbená činnosť v domácnosti

Ako si vybrať vysávač?


Čistiace utierkyPapierové utierkySchodíkyČističe okienČističe na oknáParné čističePomôcky na čistenie okien

Robotické čističe okien

Robotické čističe okien

Máte v domácnosti veľké sklenené steny, terasy, či zasklené balkóny? Cítite sa neisto pri práci vo výške? Využite inovatívnu technológiu inteligentných robotických čističov. Ani bezrámové sklenené plochy nie sú prekážkou. Smart robotické čističe si s tým ľahko poradia. Integrovaná záložná batéria chráni prístroj pred pádom. Ovládajte svoj robotický čistič diaľkovým ovládačom, či prostredníctvom mobilnej aplikácie. V prípade silného znečistenia sklá nahrubo umyte ručne. Naplňte zásobník robota čistiacim prípravkom. Ultrasonický rozprašovač vytvorí dokonalú hmlu pre účinnejšie čistenie. V prípade prístrojov bez zásobníka nastriekajte čistiaci prostriedok priamo na sklá, alebo na čistiacu utierku robota. Zvoľte druh pohybu a spustite čistenie. Vibračná podložka s utierkou jemným kmitaním, alebo krúžením sklo dokonale vyčistí a vyleští. Utierky z mikrovlákna udržiavajte v čistote. Perte ich bez aviváže.

Poistite zariadenie bezpečnostným lankom proti pádu a venujte sa svojím záľubám.

  • uľahčujú nezáživné čistenie a leštenie okien, zrkadiel, či sprchových kútov
  • sú vhodné pre väčšie okná, sklenené, či iné hladké povrchy
  • umožňujú vertikálne aj horizontálne čistenie
  • obsahujú gyro a podtlakový senzor pre bezpečnú prácu
  • navigačný laserový systém umožňuje dokonalé čistenie aj po prerušení práce pri výpadku napájania
  • vyššia obstarávacia cena

Umývanie okien

Prečítajte si aj

Kuchyne na mieru: Ako navrhnúť ideálny priestor pre vašu rodinu

Pri plánovaní kuchyne na mieru je nevyhnutné skombinovať estetiku s funkčnosťou a prispôsobením osobným potrebám. Či už preferujete tradičné usporiadanie alebo moderný dizajn s ostrovčekom ako centrálnym prvkom, tu nájdete praktické rady, ako navrhnúť kuchyňu, ktorá bude nielen krásna, ale aj maximálne funkčná a účelová pre vašu rodinu.

Ako chodiť v topánkach na podpätku celý deň? Unikátny sprievodca

Nosiť topánky na podpätku celý deň môže byť výzvou, ale s týmito tipmi a trikmi to bude hračka! Či už ste na dôležitej schôdzke, na svadbe alebo len milujete eleganciu, ktorú podpätky prinášajú, tu je niekoľko rád, ako zvládnuť nosenie podpätkov s gráciou a bez bolesti.

Sprchové gély, ktoré sú na vašu hebkú pokožku

Každý deň si v sprche vytvárame krátku chvíľu len pre seba, kedy sa môžeme oddeliť od každodenného zhonu a starostí. Preto je dôležité, aby sme si túto chvíľu užili na maximum a starali sa o svoju pokožku správnym spôsobom.

Parfémy od známych celebrít: Ktoré si našli obľubu medzi ľuďmi?

O tom, že celebrity sú značkami samy o sebe, niet pochýb. Pod svojim menom často rozbiehajú biznis s oblečením, kozmetikou či parfémami. Jedným z prvých parfémov slávnych je vôňa White Diamonds od Elizabeth Taylor, ktorá bola uvedená na trh v roku 1991. Vône celebrít si získali svoju obľubu takmer okamžite a dodnes sa parfumérie plnia novinkami z dielní slávnych.

Druhy sedačiek

Sedačky sú neodmysliteľným prvkom každej obývacej izby, ktoré nám nielen poskytujú pohodlné miesto na sedenie, ale aj ovplyvňujú charakter a štýl našich domovov. V tomto článku sa zameriame na aktuálne trendy v sedačkách, ktoré vnášajú do vašich interiérov prvotriedny luxus a moderný vzhľad.

Pohodlné štylizácie na výlet k moru

Cesta k moru je skvelá príležitosť vychutnať si slnko, modrú vodu a slobodu vo výbere štylizácií. Správne oblečenie a obuv Vám umožnia cítiť sa pohodlne a módne na pláži, aj počas prechádzok po pobrežných mestách. Pripravili sme niekoľko overených tipov na pohodlné štylizácie pre cestu k moru.

Šperky na ples

Výber šperkov na oficiálnu spoločenskú udalosť, akou ples isto je, môže byť niekedy trocha zložitý najmä preto, že je v tomto smere k dispozícii veľké množstvo možností a kombinácií rôznych druhov šperkov. Ako teda dosiahnuť optimálneho výsledku?

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Móda minimalistického prístupu k životu a obmedzovania spotreby na absolútne minimum platí pre rastúcu oblasť nášho života. Zero waste nie je len racionálne nakupovanie potravín a široko chápaná recyklácia, ale aj celý životný štýl – móda, elektronika a domáce spotrebiče, automobilový priemysel a dokonca aj finančné služby.

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Pánske poltopánky sú typom obuvi, ktorá je tou správnou voľbou prakticky v každej situácii. Nespornou výhodou týchto topánok je aj ich univerzálnosť: ťažko naznačiť módne obdobie, kedy by sa pánske poltopánky vôbec neobjavili na tých najlepších prehliadkových mólach.

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Hľadáte vhodný prenosný reproduktor kamkoľvek, ku vani, do prírody, na grilovačku, či na piesočnatú pláž pri mori?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Jemná pokožka bez chĺpkov? To je sen každej ženy a mnohých mužov. Je to spoločenský trend posledných rokov.

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Doplňte zimnú výbavu auta. Je lepšie byť na zimu pripravený, ako byť nepríjemne prekvapený.