Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie
05.12.2022 | Redakcia

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie

Objavte spoľahlivého spoločníka pre vaše denné, či príležitostné varenie a pečenie.

Mixujte, šľahajte, využívajte jemné miesenie. Krájajte, sekajte, strúhajte. Staňte sa kreatívnymi šéfkuchármi. Pripravte jedlá z celého sveta. Inšpirujte sa dostupnými receptami.

Najmodernejšie kuchynské roboty potraviny odvážia, ohrejú, či indukčne uvaria. Je na vás, či využijete parné, alebo pomalé varenie pri nižšej teplote.

Bonusom kvalitných prístrojov je dostatočný výkon, vyhotovenie z nehrdzavejúcej ocele a dostatok výkonného príslušenstva.

Svojím štýlových dizajnom, farebnou kombináciou krásy a výkonu sa kuchynský robot stane ozdobou vašej kuchyne.Food processory – kompaktné kuchynské roboty

Food processory – kompaktné kuchynské roboty

Menšie kompaktné kuchynské roboty zvládajú základné úkony. Určené sú hlavne na šľahanie, mixovanie, sekanie orechov, krájanie, či strúhanie ovocia a zeleniny. Ľahko sa prenášajú a šetria miesto na pracovnej linke.

Typické pre food procesory je motor umiestnený na spodku prístroja a výmenné nádoby s príslušenstvom napríklad na váženie, na plátkovanie syrov, na krájanie zeleniny a hranoliek, či na sekanie ľadu. Sú vhodné pre prípravu zeleninových jedál, na lisovanie a odšťavovanie citrusov, výrobu marinád aj šalátových dressingov.

S výkonom okolo 800 W ľahko zvládnu rozmixovať zeleninu a ovocie. Malé rozmery nádob sú výhodné pre spracovanie malého množstva surovín pre smothie pre jednu až dve osoby. Food processory s výkonom nad 1000W zvládnu aj miesenie cesta.

 

 • nižšia obstarávacia cena
 • základné úkony spracovanie potravín
 • výhodné menšie kompaktné rozmery
 • nižšia hmotnosť
 • jednoduchá manipulácia
 • regulácia rýchlosti
 • pulzný režim pre okamžité maximálne otáčky
 • bezpečnostná poistka
 • tepelná poistka
 • robot vhodný pre občasné varenie a pečenie
 • chýbajú niektoré vlastnosti multifunkčných kuchynských robotov
 • vhodné na prípravu pokrmov vychladených na izbovú teplotu
 • menší objem nádoby
 • nižší výkon motora
 • náročnejšie na čistenie, prekáža hriadeľ s nástrojom

Ako si správne vybrať varnú dosku?


Kuchynské náradieKuchynské zásteryKuchynske utierkyFood procesor

Multifunkčné kuchynské roboty

Multifunkčné kuchynské roboty

Odhaľte všestranný multifunkčný potenciál kuchynského robota. Vyberte si nadstavec, sklopte rameno a pusťte sa do práce.

Žiaden recept vás neprekvapí požiadavkou na miesenie, mletie, šľahanie, či sekanie. Planetárny systém miesenia vždy dokonale premieša prísady aj pri stenách nádoby. Uhnetie aj ťažké kysnuté cesto na chlieb a rezance. Spracuje mrazené ovocie, aj horúce polievky.

Všestranným mlynčekom pomeliete orechy, korenie, bylinky, obilniny, mak, aj kávu.

Inšpirujte sa možnosťou mletia mäsa a jeho spracovania na mäsové výrobky a domáce klobásky.

S funkciou indukčného ohrevu roztopíte čokoládu, či uvaríte polievku. Na displeji uvidíte nastavené parametre a proces prípravy. Vytvárajte dokonalé jedlá.

Ak máte kuchyňu spojenú s obývačkou, skontrolujte si aj hlučnosť robota. Nedajte sa prekvapiť hmotnosťou.

Kvalitné, výkonné celokovové multifunkčné roboty s príslušenstvom môžu vážiť až 20 kg.

 • ľahké ovládanie a čistenie
 • veľké nádoba, vhodná aj pre ďalšie spracovanie surovín a na varenie
 • väčší výkon motora
 • rozličné nadstavce pre zeleninu a mäso
 • možnosť mletia a spracovania mäsa
 • zaberajú viac miesta
 • vyššia váha
 • vyššia obstarávacia cena

Sporáky a rúry na pečenie pre dokonalý kulinársky zážitok


Kuchynské váhyPríslušenstvo k robotomKuchynské roboty

Prečítajte si aj

Ako chodiť v topánkach na podpätku celý deň? Unikátny sprievodca

Nosiť topánky na podpätku celý deň môže byť výzvou, ale s týmito tipmi a trikmi to bude hračka! Či už ste na dôležitej schôdzke, na svadbe alebo len milujete eleganciu, ktorú podpätky prinášajú, tu je niekoľko rád, ako zvládnuť nosenie podpätkov s gráciou a bez bolesti.

Sprchové gély, ktoré sú na vašu hebkú pokožku

Každý deň si v sprche vytvárame krátku chvíľu len pre seba, kedy sa môžeme oddeliť od každodenného zhonu a starostí. Preto je dôležité, aby sme si túto chvíľu užili na maximum a starali sa o svoju pokožku správnym spôsobom.

Parfémy od známych celebrít: Ktoré si našli obľubu medzi ľuďmi?

O tom, že celebrity sú značkami samy o sebe, niet pochýb. Pod svojim menom často rozbiehajú biznis s oblečením, kozmetikou či parfémami. Jedným z prvých parfémov slávnych je vôňa White Diamonds od Elizabeth Taylor, ktorá bola uvedená na trh v roku 1991. Vône celebrít si získali svoju obľubu takmer okamžite a dodnes sa parfumérie plnia novinkami z dielní slávnych.

Druhy sedačiek

Sedačky sú neodmysliteľným prvkom každej obývacej izby, ktoré nám nielen poskytujú pohodlné miesto na sedenie, ale aj ovplyvňujú charakter a štýl našich domovov. V tomto článku sa zameriame na aktuálne trendy v sedačkách, ktoré vnášajú do vašich interiérov prvotriedny luxus a moderný vzhľad.

Pohodlné štylizácie na výlet k moru

Cesta k moru je skvelá príležitosť vychutnať si slnko, modrú vodu a slobodu vo výbere štylizácií. Správne oblečenie a obuv Vám umožnia cítiť sa pohodlne a módne na pláži, aj počas prechádzok po pobrežných mestách. Pripravili sme niekoľko overených tipov na pohodlné štylizácie pre cestu k moru.

Šperky na ples

Výber šperkov na oficiálnu spoločenskú udalosť, akou ples isto je, môže byť niekedy trocha zložitý najmä preto, že je v tomto smere k dispozícii veľké množstvo možností a kombinácií rôznych druhov šperkov. Ako teda dosiahnuť optimálneho výsledku?

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Móda minimalistického prístupu k životu a obmedzovania spotreby na absolútne minimum platí pre rastúcu oblasť nášho života. Zero waste nie je len racionálne nakupovanie potravín a široko chápaná recyklácia, ale aj celý životný štýl – móda, elektronika a domáce spotrebiče, automobilový priemysel a dokonca aj finančné služby.

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Pánske poltopánky sú typom obuvi, ktorá je tou správnou voľbou prakticky v každej situácii. Nespornou výhodou týchto topánok je aj ich univerzálnosť: ťažko naznačiť módne obdobie, kedy by sa pánske poltopánky vôbec neobjavili na tých najlepších prehliadkových mólach.

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Hľadáte vhodný prenosný reproduktor kamkoľvek, ku vani, do prírody, na grilovačku, či na piesočnatú pláž pri mori?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Jemná pokožka bez chĺpkov? To je sen každej ženy a mnohých mužov. Je to spoločenský trend posledných rokov.

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Doplňte zimnú výbavu auta. Je lepšie byť na zimu pripravený, ako byť nepríjemne prekvapený.

Náramkové hodinky - symbol charakteru, vkusu a elegancie

Potrebujete hodinky do práce, pod vodu, na lietanie, šport a fitness, či inteligentné Smart hodinky? Výber štýlu, materiálu, funkcií a dizajnu je takmer neobmedzený.