Ako si vybrať kávovar?
19.11.2022 | Redakcia

Ako si vybrať kávovar?

Vychutnajte si svoju obľúbenú kávu ráno, či kedykoľvek počas dňa. Rôzne druhy kávových zŕn sa odlišujú vôňou aj chuťou. Majú rozličnú veľkosť, obsah vody, olejov, lokálnych stopových prvkov a minerálov. Experimentujte s výberom kávy. Vyskúšajte rôzne spôsoby jej prípravy.

Máte radšej espresso, espresso lungo, americkú kávu, cappuccino, či latte macchiato? Staňte sa baristom v domácej kaviarni. Pripravte svojim blízkym a priateľom kulinársky zážitok.

Preferujete kávu Arabica, Robusta, alebo ich zmesi? Nechajte sa prekvapiť zrnkami kávy z rôznych kútov sveta. Bez mlieka, či s mliekom. Zavrite oči a vychutnajte si kávu s jemnou penou. Zdokonaľte si postupne základné techniky v príprave kávy.Kapsulové kávovary

Kapsulové kávovary

Hľadáte kávovar, ktorý urobí kávu čo najľahšie, rýchlo a sám? Pre vás sú určené kapsulové kávovary.

Inteligentné prístroje rozpoznajú nápoj v kapsule pomocou čiarového kódu. Automaticky prispôsobia množstvo vody podľa druhu kávy, či čaju.

Experimentujte s chuťami. Vložte do prístroja kapsulu vhodnú pre váš kávovar. Zvoľte si intenzitu nápoja. Plnoautomatický systém nastaví teplotu aj dobu sparenia nápoja.

Integrovaný proces vyčistenia trysiek parou sa spustí po každom použití. Pre perfektný pôžitok z každej šálky pravidelne užívajte špeciálne  čistiaceodvápňovacie tablety. Zažite mystické cesty po exotickom svete tisícov príchutí kávy.

 • malé kompaktné rozmery
 • nižšia obstáravacia cena prístroja
 • veľký výber kávových kapslí
 • pestrý výber čajových nápojov
 • široký výber čokoládových, osviežujúcich teplých aj studených nápojov
 • automatické vypnutie po určitom čase nečinnosti
 • nie je možná príprava z čerstvo upraženej, či mletej kávy

OdvápňovačeKapsulové kávovaryUmývacie prostriedkyKapsuly pre nespresso

Prekvapkávacie kávovary

Prekvapkávacie kávovary

Milujete veľké šálky horúcej kávy? Potrebujete mať dobrú kávu vždy po ruke? Vyberte si prekvapkávacie kávovary.

Na filtrovanú kávu stačí bežný mlynček. Výsledná chuť nie je náchylná na presný objem vody a jemnosť mletej kávy.

Prekvapkávacie kávovary fungujú plne automaticky. Nalejte vodu, vložte papierový filter, naplňte ho obľúbenou kávou a zapnite. Prístroj automaticky udržiava celý proces extrakcie, dobu varenia a optimálnu teplotu vody okolo 95°C.

Pripravte si do termo kanvice naraz 6 až 10 šálok voňavej kávy. Ohrievacia doska pod kanvicou uchová horúcu kávu až do vypnutia prístroja.

Nové generácie prístrojov automaticky upozornia aj na potrebu čistenia. Zachovajte čistú chuť kávy. Odvápňujte! Predĺžite životnosť kávovaru a ušetríte tiež elektrickú energiu.

 • nižšia cena
 • nižšie nároky na mletie kávy
 • väčší objem naraz pripravenej kávy
 • ohrievacia doska pod kanvicou pre uchovanie horúcej kávy
 • výmena papierových filtrov po každej príprave kávy

Mlynčeky na kávuPrekvapkávacie kávovary

Automatické voľne stojace a vstavané kávovary

Automatické voľne stojace a vstavané kávovary

Doplňte dizajn vašej kuchyne automatickými voľne stojacími, či vstavanými kávovarmi. Ste väčšia skupina nadšencov chutnej kávy aj v práci?

Všetkých poteší kávovar s integrovaným mlynčekom, zásobníkom na vodu, na zrnkovú, aj mletú kávu. Ak to nestačí, vyberte si prístroj s kontajnerom na mlieko a s integrovanou prípojkou na vodu. Vysoký tlak pary okolo 19 barov a viac je dôležitý parameter pre prípravu výnimočnej kávy. Príjemné je inteligentné dotykové ovládanie. Stlačením jedného tlačidla pripravíte rôzne druhy kávy, či kávy s mliekom.

Integrovaný CoffeSenzor Systém automaticky prispôsobí prípravu kávy podľa druhu použitých zŕn.

Zabudované indikátory vás upozornia na potrebu doplnenia zásobníkov.

Plnoautomatické parné čistenie mliečneho systému zachová vysokú kvalitu po každej príprave nápoja. Funkcia automatického čistenia a automatického odvápňovania je základom pre prípravu skvelého nápoja a dlhú životnosť vášho zariadenia. Používajte originálne čistiace tablety, odvápňovacie tablety a vodné filtre.

 • vysoká kvalita automaticky pripravenej kávy
 • možnosť prípravy nápoja zo zrnkovej aj mletej kávy
 • možnosť prípravy kávy s čerstvým mliekom z mliečneho kontajnera
 • parné čistenie a vyprázdnenie trubiek po každej káve
 • vyššia obstarávacia cena
 • potreba pravidelného čistenia

KávovaryOdvápňovačeVstavané kávovary

Pákové kávovary

Pákové kávovary

Pripravte si vaše obľúbené espresso na automatickom pákovom kávovare. Buďte domácim baristom. S kvalitným pákovým kávovarom dokážete pripraviť do malej šálky espresso nápoj zo 7-8 g kávy s objemom cca 25 ml pod veľkým tlakom za cca 30 sekúnd. Pre jeho dokonalú prípravu oceníte aj správne pomletú zrnkovú kávu v integrovanom mlynčeku. Presným nastavením jemnosti mletia získate výsledný objem kávy pre mimoriadne aromatickú chuť. Tlak pary cca 20 barov a viac výrazne definuje výnimočný zážitok z espresso kávy.

 

 • najvhodnejšie pre opakovanú prípravu dokonalého espressa
 • vhodné pre znalcov a mimoriadne kvalitné kávy
 • vyššia cena

Prečítajte si aj

Kuchyne na mieru: Ako navrhnúť ideálny priestor pre vašu rodinu

Pri plánovaní kuchyne na mieru je nevyhnutné skombinovať estetiku s funkčnosťou a prispôsobením osobným potrebám. Či už preferujete tradičné usporiadanie alebo moderný dizajn s ostrovčekom ako centrálnym prvkom, tu nájdete praktické rady, ako navrhnúť kuchyňu, ktorá bude nielen krásna, ale aj maximálne funkčná a účelová pre vašu rodinu.

Ako chodiť v topánkach na podpätku celý deň? Unikátny sprievodca

Nosiť topánky na podpätku celý deň môže byť výzvou, ale s týmito tipmi a trikmi to bude hračka! Či už ste na dôležitej schôdzke, na svadbe alebo len milujete eleganciu, ktorú podpätky prinášajú, tu je niekoľko rád, ako zvládnuť nosenie podpätkov s gráciou a bez bolesti.

Sprchové gély, ktoré sú na vašu hebkú pokožku

Každý deň si v sprche vytvárame krátku chvíľu len pre seba, kedy sa môžeme oddeliť od každodenného zhonu a starostí. Preto je dôležité, aby sme si túto chvíľu užili na maximum a starali sa o svoju pokožku správnym spôsobom.

Parfémy od známych celebrít: Ktoré si našli obľubu medzi ľuďmi?

O tom, že celebrity sú značkami samy o sebe, niet pochýb. Pod svojim menom často rozbiehajú biznis s oblečením, kozmetikou či parfémami. Jedným z prvých parfémov slávnych je vôňa White Diamonds od Elizabeth Taylor, ktorá bola uvedená na trh v roku 1991. Vône celebrít si získali svoju obľubu takmer okamžite a dodnes sa parfumérie plnia novinkami z dielní slávnych.

Druhy sedačiek

Sedačky sú neodmysliteľným prvkom každej obývacej izby, ktoré nám nielen poskytujú pohodlné miesto na sedenie, ale aj ovplyvňujú charakter a štýl našich domovov. V tomto článku sa zameriame na aktuálne trendy v sedačkách, ktoré vnášajú do vašich interiérov prvotriedny luxus a moderný vzhľad.

Pohodlné štylizácie na výlet k moru

Cesta k moru je skvelá príležitosť vychutnať si slnko, modrú vodu a slobodu vo výbere štylizácií. Správne oblečenie a obuv Vám umožnia cítiť sa pohodlne a módne na pláži, aj počas prechádzok po pobrežných mestách. Pripravili sme niekoľko overených tipov na pohodlné štylizácie pre cestu k moru.

Šperky na ples

Výber šperkov na oficiálnu spoločenskú udalosť, akou ples isto je, môže byť niekedy trocha zložitý najmä preto, že je v tomto smere k dispozícii veľké množstvo možností a kombinácií rôznych druhov šperkov. Ako teda dosiahnuť optimálneho výsledku?

Minimalistický prístup k šatníku – ako môžu sukne pomôcť pri vytváraní kapsľového šatníka?

Móda minimalistického prístupu k životu a obmedzovania spotreby na absolútne minimum platí pre rastúcu oblasť nášho života. Zero waste nie je len racionálne nakupovanie potravín a široko chápaná recyklácia, ale aj celý životný štýl – móda, elektronika a domáce spotrebiče, automobilový priemysel a dokonca aj finančné služby.

Aké nohavice budú vyzerať najlepšie s pánskymi poltopánkami?

Pánske poltopánky sú typom obuvi, ktorá je tou správnou voľbou prakticky v každej situácii. Nespornou výhodou týchto topánok je aj ich univerzálnosť: ťažko naznačiť módne obdobie, kedy by sa pánske poltopánky vôbec neobjavili na tých najlepších prehliadkových mólach.

Ako si vybrať prenosný reproduktor kamkoľvek - na domov i na cestu?

Hľadáte vhodný prenosný reproduktor kamkoľvek, ku vani, do prírody, na grilovačku, či na piesočnatú pláž pri mori?

Depilácia či epilácia – ako dosiahnuť jemnú, hebkú pokožku?

Jemná pokožka bez chĺpkov? To je sen každej ženy a mnohých mužov. Je to spoločenský trend posledných rokov.

Ako vybaviť auto proti nástrahám zimy?

Doplňte zimnú výbavu auta. Je lepšie byť na zimu pripravený, ako byť nepríjemne prekvapený.