Ako si vybrať kávovar?Ako si vybrať kávovar?
19.11.2022 | Redakcia

Ako si vybrať kávovar?

Vychutnajte si svoju obľúbenú kávu ráno, či kedykoľvek počas dňa. Rôzne druhy kávových zŕn sa odlišujú vôňou aj chuťou. Majú rozličnú veľkosť, obsah vody, olejov, lokálnych stopových prvkov a minerálov. Experimentujte s výberom kávy. Vyskúšajte rôzne spôsoby jej prípravy.

Máte radšej espresso, espresso lungo, americkú kávu, cappuccino, či latte macchiato? Staňte sa baristom v domácej kaviarni. Pripravte svojim blízkym a priateľom kulinársky zážitok.

Preferujete kávu Arabica, Robusta, alebo ich zmesi? Nechajte sa prekvapiť zrnkami kávy z rôznych kútov sveta. Bez mlieka, či s mliekom. Zavrite oči a vychutnajte si kávu s jemnou penou. Zdokonaľte si postupne základné techniky v príprave kávy.Kapsulové kávovary

Kapsulové kávovary

Hľadáte kávovar, ktorý urobí kávu čo najľahšie, rýchlo a sám? Pre vás sú určené kapsulové kávovary.

Inteligentné prístroje rozpoznajú nápoj v kapsule pomocou čiarového kódu. Automaticky prispôsobia množstvo vody podľa druhu kávy, či čaju.

Experimentujte s chuťami. Vložte do prístroja kapsulu vhodnú pre váš kávovar. Zvoľte si intenzitu nápoja. Plnoautomatický systém nastaví teplotu aj dobu sparenia nápoja.

Integrovaný proces vyčistenia trysiek parou sa spustí po každom použití. Pre perfektný pôžitok z každej šálky pravidelne užívajte špeciálne  čistiaceodvápňovacie tablety. Zažite mystické cesty po exotickom svete tisícov príchutí kávy.

 • malé kompaktné rozmery
 • nižšia obstáravacia cena prístroja
 • veľký výber kávových kapslí
 • pestrý výber čajových nápojov
 • široký výber čokoládových, osviežujúcich teplých aj studených nápojov
 • automatické vypnutie po určitom čase nečinnosti
 • nie je možná príprava z čerstvo upraženej, či mletej kávy

OdvápňovačeKapsulové kávovaryUmývacie prostriedkyKapsuly pre nespresso

Prekvapkávacie kávovary

Prekvapkávacie kávovary

Milujete veľké šálky horúcej kávy? Potrebujete mať dobrú kávu vždy po ruke? Vyberte si prekvapkávacie kávovary.

Na filtrovanú kávu stačí bežný mlynček. Výsledná chuť nie je náchylná na presný objem vody a jemnosť mletej kávy.

Prekvapkávacie kávovary fungujú plne automaticky. Nalejte vodu, vložte papierový filter, naplňte ho obľúbenou kávou a zapnite. Prístroj automaticky udržiava celý proces extrakcie, dobu varenia a optimálnu teplotu vody okolo 95°C.

Pripravte si do termo kanvice naraz 6 až 10 šálok voňavej kávy. Ohrievacia doska pod kanvicou uchová horúcu kávu až do vypnutia prístroja.

Nové generácie prístrojov automaticky upozornia aj na potrebu čistenia. Zachovajte čistú chuť kávy. Odvápňujte! Predĺžite životnosť kávovaru a ušetríte tiež elektrickú energiu.

 • nižšia cena
 • nižšie nároky na mletie kávy
 • väčší objem naraz pripravenej kávy
 • ohrievacia doska pod kanvicou pre uchovanie horúcej kávy
 • výmena papierových filtrov po každej príprave kávy

Mlynčeky na kávuPrekvapkávacie kávovary

Automatické voľne stojace a vstavané kávovary

Automatické voľne stojace a vstavané kávovary

Doplňte dizajn vašej kuchyne automatickými voľne stojacími, či vstavanými kávovarmi. Ste väčšia skupina nadšencov chutnej kávy aj v práci?

Všetkých poteší kávovar s integrovaným mlynčekom, zásobníkom na vodu, na zrnkovú, aj mletú kávu. Ak to nestačí, vyberte si prístroj s kontajnerom na mlieko a s integrovanou prípojkou na vodu. Vysoký tlak pary okolo 19 barov a viac je dôležitý parameter pre prípravu výnimočnej kávy. Príjemné je inteligentné dotykové ovládanie. Stlačením jedného tlačidla pripravíte rôzne druhy kávy, či kávy s mliekom.

Integrovaný CoffeSenzor Systém automaticky prispôsobí prípravu kávy podľa druhu použitých zŕn.

Zabudované indikátory vás upozornia na potrebu doplnenia zásobníkov.

Plnoautomatické parné čistenie mliečneho systému zachová vysokú kvalitu po každej príprave nápoja. Funkcia automatického čistenia a automatického odvápňovania je základom pre prípravu skvelého nápoja a dlhú životnosť vášho zariadenia. Používajte originálne čistiace tablety, odvápňovacie tablety a vodné filtre.

 • vysoká kvalita automaticky pripravenej kávy
 • možnosť prípravy nápoja zo zrnkovej aj mletej kávy
 • možnosť prípravy kávy s čerstvým mliekom z mliečneho kontajnera
 • parné čistenie a vyprázdnenie trubiek po každej káve
 • vyššia obstarávacia cena
 • potreba pravidelného čistenia

KávovaryOdvápňovačeVstavané kávovary

Pákové kávovary

Pákové kávovary

Pripravte si vaše obľúbené espresso na automatickom pákovom kávovare. Buďte domácim baristom. S kvalitným pákovým kávovarom dokážete pripraviť do malej šálky espresso nápoj zo 7-8 g kávy s objemom cca 25 ml pod veľkým tlakom za cca 30 sekúnd. Pre jeho dokonalú prípravu oceníte aj správne pomletú zrnkovú kávu v integrovanom mlynčeku. Presným nastavením jemnosti mletia získate výsledný objem kávy pre mimoriadne aromatickú chuť. Tlak pary cca 20 barov a viac výrazne definuje výnimočný zážitok z espresso kávy.

 

 • najvhodnejšie pre opakovanú prípravu dokonalého espressa
 • vhodné pre znalcov a mimoriadne kvalitné kávy
 • vyššia cena

Prečítajte si aj

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie.

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie.

Objavte spoľahlivého spoločníka pre vaše denné, či príležitostné varenie a pečenie.Staňte sa kreatívnymi šéfkuchármi. Pripravte jedlá z celého sveta.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času.

Zvládnite prípravu svojich obľúbených pokrmov za zlomok času. Zdravé varenie v pare pod vyšším tlakom výrazne skracuje čas prípravy a tým šetrí energiu.

Úsporné televízory pre každého po celý rok.

Úsporné televízory pre každého po celý rok.

Moderné televízne prijímače sú inteligentné, úsporné SMART zariadenia do každej domácnosti. Bohaté funkcie, ultra plochý nadčasový dizajn, vynikajúci obraz a zvuk ich predurčujú na každodenné využívanie.

Jogurtovače - pomocníci pre podporu prirodzenej imunity.

Jogurtovače - pomocníci pre podporu prirodzenej imunity.

Pripravte si chutné probiotické jogurty v domácich podmienkach s kvalitným čerstvým, či sušeným ovocím. Získajte dostatočnú imunitu vďaka dobrým baktériám, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie črevnej mikroflóry.

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia.

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia.

Para zjemňuje a narovnáva vlákna v textile, čím vyrovnáva pokrčené odevy aj záhyby. Súčasne textílie účinne dezinfikuje.

Ako si vybrať najlepšiu kávu?

Ako si vybrať najlepšiu kávu?

Káva patrí k najstarším a najobľúbenejším povzbudzujúcim nápojom. Je lahodným dôvodom na stretnutia s priateľmi, na príjemný relax, aj odpočinok.

Domáce udiarne pre prirodzenú konzerváciu a plnú chuť údenín.

Domáce udiarne pre prirodzenú konzerváciu a plnú chuť údenín.

Údenie je popri sušení najstaršou formou konzervácie potravín. Obľúbené zabíjačky a spracovanie mäsa je vynikajúcou príležitosťou na stretnutie celej rodiny a priateľov.

Čistenie okien - efektívne a moderne.

Čistenie okien - efektívne a moderne.

Čistenie okien, zrkadiel, sprchovacích kútov, či rôznych hladkých lesklých povrchov v domácnosti býva často nočnou morou.Urobte to ale efektívne a moderne.

Relaxujte pri zimných športoch.

Relaxujte pri zimných športoch.

Slovensko je krásna hornatá krajina s množstvom dobre vybavených zimných stredísk. Ponúkajú skvelé prostredie pre relax a šport s výbornými snehovými podmienkami.

Ako si správne vybrať varnú dosku?

Ako si správne vybrať varnú dosku?

Vybavte svoju modernú domácnosť sklokeramickou varnou doskou, či bezpečnou indukčnou varnou doskou. Vyskúšajte inovatívne, zábavné, nenáročné varenie a množstvo šikovných funkcií.

Obchodné stretnutie – návrhy na štylizácie

Obchodné stretnutie – návrhy na štylizácie

Pred Vami obchodné stretnutie a Vy neviete čo na seba? Žiadny problém: nižšie uvádzame zaujímavé nápady na pánske a dámske štylizácie, ktoré budú fungovať rovnako pri extrémne oficiálnych stretnutiach, ako aj pri stretnutiach trochu voľnejšieho charakteru.

Ako ošetriť auto pred zimou?

Ako ošetriť auto pred zimou?

A nezabudnite! Ešte náročnejšia časť roka sa blíži! Studené zimné podmienky preveria údržbu a vzhľad vášho spoločníka na cestách.