Ako si vybrať chladničku?Ako si vybrať chladničku?
15.11.2022 | Redakcia

Ako si vybrať chladničku?

Predĺžte čerstvú chuť potravín, nápojov a varených jedál. Uložte prehľadne svoje zásoby a ušetrite osobný čas na ďalšie rodinné aktivity.

Vyberajte podľa počtu členov rodiny. Veľká rodina potrebuje veľký chladiaci objem. Žijete vo dvojici? Preferujete stravovanie mimo domácnosti? Pre vás je ideálna menšia kombinovaná chladnička s mrazničkou.

Podstatné pre výber veľkosti a umiestnenia sú aj priestorové možnosti a dizajn domácnosti. Vyberte si štýlovú americkú chladničku, či modernú vstavanú chladničku.

Odborné informácie majú vplyv aj na váš výber podľa spotreby elektrickej energie. Hľadajte nový energetický štítok. Chladnička v triede A bude mať najnižšiu spotrebu energie v kWh za rok. Neprehliadnite ani údaj o emisií hluku v dB. Tichú prevádzku oceníte najmä v menších domácnostiach. Štítok uvádza aj údaje o objeme chladiaceho priestoru a mraziaceho priestoru. Dlhodobé skúsenosti doporučujú objem okolo 80l v chladničke a približne 30 l v mrazničke na jedného člena domácnosti.

Nadštandardná antibakteriálna povrchová úprava vnútra chladničky zabráni množeniu baktérií a plesn

Zvukový signál otvorených dverí sa ozve, keď dvere nie sú úplne zatvorené.Nastavenú teplotu vo vnútri chladničky vám ukáže displej

Bývate na vyššom poschodí bez výťahu? Rozmer a váha chladničky vás môžu obmedziť pri výbere. Nedajte sa prekvapiť váhou 100kg a viac.Chladničky bez mrazničky

Chladničky bez mrazničky

Chladničky bez mrazničky, alebo tiež monoklimatické chladničky sú vhodné pre väčšie domácnosti. Využijete ich na uloženie veľkého objemu potravín a nápojov. A nemusíte odmrazovať.

Nezabudnite na hlavné zásady. Chladnička patrí na studené miesto, čím ďalej od radiátora a slnečných lúčov. Dvere otvárajte na minimálnu dobu. Potraviny ukladajte podľa zásady dole je chladnejšie. Na prehľadné uloženie využívajte uzavreté boxy. Vákuové balenie je ideálne pre dlhšie uchovanie čerstvej chute a vône.

Špeciálne zásuvky pre čerstvé potravimy sa nachádzajú v nulovej zóne, kde sa udržuje teplota okolo 0°C. Funkcia pre nastavenie vlhkosti optimalizuje vlhkosť ovocia a zeleniny podľa zvoleného režimu.

Inteligentné chladničky s množstvom šikovných funkcií vám napríklad pripomenú, ktoré potraviny dochádzajú. Doplnia váš nákupný zoznam.

 

 • majú veľký priestor pre chladenie potravín a nápojov
 • nemusia sa odmrazovať
 • sú vhodné ako druhá chladnička
 • sú vhodné pre podnikateľské účely
 • menší výber modelov

Ako si vybrať mrazničku?


Chladničky kombinované s mrazničkou

Chladničky kombinované s mrazničkou

Najobľúbenejšie chladničky s mrazničkou. Všetky šikovné vlastnosti chladničky sú doplnené mrazničkou.   

Zvoľte si správny objem pre chladenie a mrazenie potravín. Optimálne je využitie na 80 % objemu. 

Oddelené dvierka pri otváraní chladničky a mrazničky bránia zbytočnému úniku chladného vzduchu z druhej časti spotrebiča.  

Záleží len na vás, či si vyberiete kombináciu s mrazničkou nad, alebo pod chladničkou. Dvojkompresorové chladničky s mrazničkou odmrazíte a vyčistíte aj samostatne.

V chladničkách s funkciou No Frost a ventilátrom vzduch cirkuluje. Eliminuje sa námraza na stenách a potravinách. 

Inteligentné kombinované chladničky majú oddelenú reguláciu teploty pre chladiacu a mraziacu časť.

Plánujete v budúcnosti sťahovanie? Vyberte si variantu so zameniteľným otváraním dvierok. Ľahko otočíte ich otváranie podľa potreby vľavo, či vpravo. 

 • kompaktné rozmery do menších domácnosti
 • nižšia spotreba energie
 • možnosť výberu umiestnenia aj mimo kuchyne
 • menší objem

Vákuovačky pre dlhšie uchovanie čerstvých potravín.


ChladničkyChladničky voľne stojace

Chladničky americké

Chladničky americké

Americké chladničky svojimi parametrami, obrovským objemom, nadštandardnými rozmermi a váhou sú predurčené pre rodinné domy a pre viacčlenné rodiny.

Kombinácia mrazničky s oddelenými zásuvkami zlepšuje prehľad o ich obsahu. Oddeleným otváraním sa znižuje únik tepla zo zásuviek.

Integrovaný výrobník a drvič ľadu je praktický a štýlový.

Farebný displej v spojení s umelou inteligenciou vám ponúka množstvo funkcíí. Chladnička sa stáva súčasťou inteligentnej domácnosti. Funkcia TV je určená pre zábavu. Niekto zvoní? Prepojte wi-fi kamery na monitor a majte prehľad o každom kúte domácnosti.

Monitor vo funkcii rodinnej plochy je určený  aj pre vaše plánovanie, na zobrazovanie fotografií, poznámok, nákupných zoznamov.

Integrovaný hudobný prehrávač vám spríjemní varenie hudobným koncertom.

Vyberte svoj obľúbený recept a pošlite ho cez wi-fi z mobilu priamo do inteligentnej kuchynskej rúry. 

Pri ukladaní a vyberaní potravín sa aktualizuje obsah chladničky aj dátum spotreby. Majte online dostupný nákupný zoznam na mobile. Hlasový asistent a ovládanie hlasom , či dotykom je štandard.

Ste zaneprázdnení varením? Nevadí! Bluetooth prepojenie s mobilom využijete pri handsfree volaniach.

 • moderný dizajn
 • umelá inteligencia
 • veľký prehľadný vnútorný objem
 • vyššia spotreba
 • vyššia váha
 • väčšie rozmery
 • potreba odbornej montáže
 • potreba prívodu a odvodu vody

Americké chladničky

Chladničky voľne stojace

Chladničky voľne stojace

Univerzálnym riešením pre vašu domácnosť sú chladničky voľne stojace. Monoklimatické,  alebo kombinované s mrazničkou.  Hľadáte výrazný funkčný a dizajnový prvok do kuchyne?  Biele, čierne, farebné či nerezové? Snívate o ultra modernom, či zaoblenom retro štýle? Dbajte na povrchovú úpravu. Pri nereze vás môžu nepríjemne prekvapiť  odtlačky prstov.

Máte kuchyňu prepojenú s obývacou časťou? Potom upriamte pozornosť aj na hlučnosť chladničky. Užívajte si pokojný relax pri hudbe a odpočinku.

 • možnosť umiestnenia aj mimo kuchyne
 • možnosť výberu farebnej úpravy
 • dizajn a retro štýl
 • veľký výber rozmerov

Chladničky voľne stojace

Chladničky vstavané

Chladničky vstavané

Vstavané chladničky sú určené na vstavanie do moderných  a štýlových kuchynských liniek. Zvýraznite čistý a nerušený dizajn vašej kuchyne zabudovaním všetkých spotrebičov. Pre chladničku je potrebné zaistiť dostatočnú cirkuláciu vzduchu pre odvod tepla. To vyžaduje skúsenosti a odbornú montáž.

 • zachovanie nerušeného dizajnu kuchynskej linky
 • nižšia hlučnosť
 • nutná odborná montáž

Chladničky vstavané

Chladničky stolné, mini, retro chladničky

Chladničky stolné, mini, retro chladničky

Stolné chladničky sú malé a nenáročné chladničky. Kompaktné rozmery sú vhodné do hotelových apartmánov, do študentských bytov, do kancelárie, či na chatu.

Konštrukčne ide o spojenie chladničky s mini mrazničkou. Dokážu primerane udržať jedlo a pitie v chlade.

Zariaďte svoju modernú domácnosť, či kanceláriu farebnou retro chladničkou vo vintage dizajne. Získate  jedinečný štýlový doplnok .

 • nižšia obstarávacia cena
 • nižšia spotreba energie
 • malý chladiaci objem
 • vyššia hlučnosť
 • absencia moderných funkcií

Auto chladničky

Auto chladničky

Chladené potraviny a nápoje oceníte aj na cestách, počas kempovania, či na lodi.

Napájajte prenosné auto chladničky z auto zásuviek 12V/24V, alebo 230V. Kompresorová technológia a kvalitná izolácia udrží nápoje v chlade aj niekoľko hodín po odpojení napájania. Do chladničky vkladajte pokrmy vychladené na izbovú teplotu.

Vybavené kolieskami a pogumovanými rúčkami vám uľahčia manipuláciu v teréne.

Cestujete s malými deťmi? Vyberte si prenosnú chladničku s funkciou ohrievania. Bez problémov im ohrejete obľúbenú pochúľku na potrebnú teplotu.

Využite kdekoľvek a kedykoľvek možnosť USB napájania z power banky.

 • možnosť prenášania
 • možnosť ohrievania
 • možnosť USB napájania
 • menší chladiaci objem

Prečítajte si aj

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie.

Kuchynské roboty - spoľahliví spoločníci na varenie a pečenie.

Objavte spoľahlivého spoločníka pre vaše denné, či príležitostné varenie a pečenie.Staňte sa kreatívnymi šéfkuchármi. Pripravte jedlá z celého sveta.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času.

Tlakové hrnce pre zdravé jedlá, úsporu energie a času.

Zvládnite prípravu svojich obľúbených pokrmov za zlomok času. Zdravé varenie v pare pod vyšším tlakom výrazne skracuje čas prípravy a tým šetrí energiu.

Úsporné televízory pre každého po celý rok.

Úsporné televízory pre každého po celý rok.

Moderné televízne prijímače sú inteligentné, úsporné SMART zariadenia do každej domácnosti. Bohaté funkcie, ultra plochý nadčasový dizajn, vynikajúci obraz a zvuk ich predurčujú na každodenné využívanie.

Jogurtovače - pomocníci pre podporu prirodzenej imunity.

Jogurtovače - pomocníci pre podporu prirodzenej imunity.

Pripravte si chutné probiotické jogurty v domácich podmienkach s kvalitným čerstvým, či sušeným ovocím. Získajte dostatočnú imunitu vďaka dobrým baktériám, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie črevnej mikroflóry.

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia.

Naparovače odevov pre ľahkú úpravu a dezinfekciu oblečenia.

Para zjemňuje a narovnáva vlákna v textile, čím vyrovnáva pokrčené odevy aj záhyby. Súčasne textílie účinne dezinfikuje.

Ako si vybrať najlepšiu kávu?

Ako si vybrať najlepšiu kávu?

Káva patrí k najstarším a najobľúbenejším povzbudzujúcim nápojom. Je lahodným dôvodom na stretnutia s priateľmi, na príjemný relax, aj odpočinok.

Domáce udiarne pre prirodzenú konzerváciu a plnú chuť údenín.

Domáce udiarne pre prirodzenú konzerváciu a plnú chuť údenín.

Údenie je popri sušení najstaršou formou konzervácie potravín. Obľúbené zabíjačky a spracovanie mäsa je vynikajúcou príležitosťou na stretnutie celej rodiny a priateľov.

Čistenie okien - efektívne a moderne.

Čistenie okien - efektívne a moderne.

Čistenie okien, zrkadiel, sprchovacích kútov, či rôznych hladkých lesklých povrchov v domácnosti býva často nočnou morou.Urobte to ale efektívne a moderne.

Relaxujte pri zimných športoch.

Relaxujte pri zimných športoch.

Slovensko je krásna hornatá krajina s množstvom dobre vybavených zimných stredísk. Ponúkajú skvelé prostredie pre relax a šport s výbornými snehovými podmienkami.

Ako si správne vybrať varnú dosku?

Ako si správne vybrať varnú dosku?

Vybavte svoju modernú domácnosť sklokeramickou varnou doskou, či bezpečnou indukčnou varnou doskou. Vyskúšajte inovatívne, zábavné, nenáročné varenie a množstvo šikovných funkcií.

Obchodné stretnutie – návrhy na štylizácie

Obchodné stretnutie – návrhy na štylizácie

Pred Vami obchodné stretnutie a Vy neviete čo na seba? Žiadny problém: nižšie uvádzame zaujímavé nápady na pánske a dámske štylizácie, ktoré budú fungovať rovnako pri extrémne oficiálnych stretnutiach, ako aj pri stretnutiach trochu voľnejšieho charakteru.

Ako ošetriť auto pred zimou?

Ako ošetriť auto pred zimou?

A nezabudnite! Ešte náročnejšia časť roka sa blíži! Studené zimné podmienky preveria údržbu a vzhľad vášho spoločníka na cestách.